Cytaty sportowe, które zainspirują Was do działania

Ludzie powinni być aktywni fizycznie, aby jak najdłużej utrzymać swoje ciało w zdrowiu i sprawności.

Ruch jest bardzo ważny dla człowieka, a niektórzy lubią go tak bardzo, że wybierają drogę zawodowych sportowców. Jest to ścieżka pełna przeszkód i wyrzeczeń, ale na jej końcu czeka satysfakcja i sukces. O tym, jak ważną rolę w rozwoju ludzkiej osobowości odgrywa sport, świadczą cytaty o sporcie.

Cytaty sportowe, które zainspirują Was do działania

 

Sport to nieoceniona pomoc w kształtowaniu charakteru człowieka. Dzięki niemu ludzie uczą się wytrwałości w dążeniu do celu czy skutecznego stawiania czoła porażkom. Cytaty o sporcie są więc cenną skarbnicą mądrości, która pomaga zmobilizować się do aktywności.

Cytaty o sporcie uczą także tego, że prawdziwy sukces nigdy nie jest dziełem przypadku, ale wynikiem ciężkiej i wieloletniej pracy. Sportowcy doskonale wiedzą, że bez poświecenia i wysiłku nie ma dobrych efektów, dlatego warto brać z nich przykład i wzorować się na ich wytrwałości.

Cytaty sportowe, które zainspirują Was do działania

 

Cytaty sportowe

„Każdy rodzaj sportu niesie ze sobą bogaty skarbiec wartości. Ćwiczenie uwagi, kształcenie woli, wytrwałości, odpowiedzialności, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom – to wszystko należy do cnót sportowca” – Arkadiusz Gołaś.

„Jak trenujesz tak będziesz walczyć” – Bruce Lee.

„Najważniejszym i największym triumfem człowieka jest zwycięstwo nad samym sobą” – Platon.

„Sport ma moc zmieniania świata. Ma moc inspirującą, rzadką moc jednoczenia ludzi… W obaleniu barier rasowych jest potężniejszy niż rządy” – John Carlin.

Cytaty sportowe, które zainspirują Was do działania

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : lubimyczytac.pl, biegologia.pl, cytatybaza.pl

Reply