Cytaty o tęsknocie, ukazujące różne oblicza tego uczucia

Tęsknota to trudne, ale potrzebne uczucie.

Nieobecność ludzi, miejsc i rzeczy budzi w człowieku chęć powrotu do nich, co nazywamy tęsknotą. Jest ona jednym podstawowych uczuć człowieka, a myśliciele od wieków próbują ją pojąć i opisać. W efekcie powstało wiele trafnych cytatów o tęsknocie, które pokazują jej skomplikowany charakter i to, jak istotne miejsce zajmuje w naszym życiu.

 

Liczne cytaty o tęsknocie dowodzą, iż ma ona dwa wymiary. Z jednej strony jest uczuciem przygnębiającym, odbierającym człowiekowi radość życia i mogącym doprowadzić go do szaleństwa, zaś z drugiej tęsknota potrafi dodać skrzydeł i stać się dowodem prawdziwych uczuć. Wszystko zależy od okoliczności i usposobienia tęskniącego.

Tęsknota potrafi mocno wpłynąć na codzienne życie jednostki, dlatego trzeba się nauczyć nad nią panować, by nie uczyniła życia smutnym i mrocznym. Tęsknijcie, ale w ramach zdrowego rozsądku, bez zatracania się w melancholii. By pomóc Wam lepiej zrozumieć to uczucie, prezentujemy najciekawsze i najtrafniejsze cytaty o tęsknocie.

 

Cytaty tęsknota

„Tęsknota, tęsknota… Uczucie najbardziej niewypowiedziane, stan próżny wszelakiej ulgi, ucisk serca ciągły i jednostajny” – Stefan Żeromski.

„W ciszy tęskni się najmocniej” – Kamila Kampa.

„Tęsknota jest najdokładniejszym sposobem pomiaru siły miłości” – Paweł Grzonka.

„Nie ma nic bardziej niesprawiedliwego niż nieodwzajemniona tęsknota. To nawet gorsze niż nieodwzajemniona miłość. Znacznie gorsze.” – Janusz L. Wiśniewski.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : wikiquote.org, lubimyczytac.pl

Reply