9 sposobów na oszczędzenie czasu w kuchni! Nie wiedziałam, że to takie proste!

Nawet jeśli kochasz gotować, są dni, że nie masz na to czasu i przydałoby się zrobić coś szybko i sprawnie. Chciałaby się, żeby danie pojawiło się raz-dwa i można było biec do innych obowiązków. Czasami niezapowiedzianą wizytę złożą nam znajomi i głupio, że akurat tak się poskładało, że nie masz pomysłu na to, co przygotować. 

Wskazówki poniżej pokażą wam, że z niczego można zrobić bardzo wiele. Gdy tylko się postarasz ;)


kuchnia małe


1. Puszki

Warto w spiżarce mieć kilka puszek na zapas. Zaopatrzenie się w tuńczyka, pomidory, kukurydzę czy fasolę daje możliwość zrobienia szybkiej sałatki, a nawet całego gorącego dania.

Exif JPEG


2. Szybki burger

Kiedy masz trochę wolnego czasu, przygotuj mięso i usmaż je. Placki mięsa możesz zamrozić i kiedy  tylko potrzebujesz, wyciągasz je z zamrażarki i odgrzewasz na patelni. Potem bułka, pomidor i liść sałaty i gotowe!

2


3. Szybkie zioła

Żeby oszczędzić czas w przyszłości, trzeba zrobić coś dziś. Zioła umyj, wysusz i posiekaj, a następnie wrzuć do zamrażarki w woreczkach. Możesz zamrozić je na płasko, tak żeby łatwo było odłamać kawałek i wrzucić do potrawy. Możesz też użyć do tego foremki do kostek lodu i zalać zioła wodą lub oliwą.

3


4. Nie bój się mrozić

Warzywa, które są zamrożone zaraz po zbiorach, zachowują więcej witamin, a wrzucone na wrzątek są gotowe w kilkanaście minut. Czasami przygotujemy na obiad więcej niż potrzebujemy i zostaje nam gotowe i smaczne danie. Nie czekaj, aż się zepsuje, ale włóż je do zamrażarki, gdy nie będziesz mieć czasu na gotowanie, będzie jak znalazł. Można także mrozić chleb i tarty żółty ser!

A to nie wszystko! Zobacz na kolejnej stronie, jak sprytnie możesz oszczędzać czas!

4

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me

Reply