Nareszcie! Naukowcy udowodnili, że możesz jeść tyle czekolady, ile chcesz!

Cały czas musimy znajdować usprawiedliwienie dla naszych małych słabości. Ciasteczko w kawiarni czy pizza po 18, i już sami przed sobą szukamy usprawiedliwień. Każdy z nas ceni zdrowie i to może właśnie dlatego tak się denerwujemy, gdy zdarza nam się coś zrobić wbrew niemu. 

Jednak naukowcy nareszcie zabrali się za poważne badania i sprawdzili, że czekolada nie jest wrogiem dla naszego zdrowia.Jak się okazało, czekolada może być dobra dla mózgu, a dokładniej czyni nas mądrzejszymi!

Na potrzeby potwierdzenia teorii 968 osób w wieku od 23 do 98 lat zostało poddane badaniom układu sercowo-naczyniowego oraz funkcji poznawczych. Wyniki potwierdziły, że miłośnicy czekolady byli bystrzejsi! Ich układ poznawczy, pamięć wzrokowo-przestrzenna, abstrakcyjne i logiczne rozumowanie były na dużo lepszym poziomie niż tych, którzy unikali tego smakołyku!

czekolada

 


Regularnie przyjmowane  flawonole, które są w ziarnach kakaowca, chronią mózg przed starzeniem. Jedyny cień na te radosne wieści rzuca fakt, że tym lepsze działanie czekolady, im więcej zawiera kakao, czyli im bardziej gorzka, tym lepiej. Zawsze można postawić na regularne, a niewielkie dawkowanie leku ;).

Dobra jakościowo czekolada zawiera w 100 g 53,49 mg flawonoli, przeciętna 13,35 mg. Żeby utrzymać flawonole na odpowiednim poziomie, trzeba by zjeść 18 tabliczek dobrej czekolady lub około 74 batoniki mleczne. Oczywiście jest to niemożliwe, ale wobec tego pół tabliczki czekolady jest niewielką ceną za zdrowie mózgu ;).

czekolada2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : mindbodygreen.com

One Response

Reply