Czemu mężczyźni nie wiążą się z kobietami, z którymi byli długie lata? Poznaj 7 możliwych odpowiedzi

Prawdopodobnie każdy może sobie przypomnieć sytuację, w której para rozpadła się po długim związku.

Często później jest tak, że mężczyzna oświadczył się „następnej dziewczynie, którą poznał”. To zachowanie jest naprawdę zaskakujące i rodzi uzasadnione pytanie: dlaczego jedna kobieta nie dostaje pierścionka po wielu latach spędzonych razem, podczas gdy następna staje na ślubnym kobiercu niemal natychmiast po wejściu w związek?

Nie zawsze może chodzić o to, że oboje się zmienili i zdecydowali pójść przez życie innymi drogami. Powodów jest co najmniej 7. 


1. Nie ma kogoś takiego jak „odpowiednia kobieta”. Najważniejsze jest, aby być z mężczyzną we właściwym czasie 

W mediach społecznościowych ktoś opublikował opinię, że mężczyźni pobierają się nie wtedy, gdy spotykają „miłość swojego życia”, ale kiedy są gotowi założyć rodzinę. Użytkownik Twittera bardzo zainteresował się tą teorią i poprosił mężczyzn o skomentowanie jej. Prawie jednogłośnie, mężczyźni przyznali, że żałowali jakiegoś związku, który się zakończył, ale nie powstrzymało ich to od ślubu, gdy znaleźli inną kandydatkę na żonę.

Często jest też tak, że mężczyźni żenią się, gdy wybranka ich serca (z którą z jakichś przyczyn nie mogą się związać) bierze ślub. Wygląda więc na to, że mężczyźni nie czekają na „właściwą kobietę” i każda dziewczyna, która jest gotowa na ślub w określonym czasie (oczywiście taka, z którą się dogadują) zostanie ich wybranką. Naukowcy twierdzą, że najlepszy wiek na założenie rodziny to 28–32 lat. Po tym czasie szanse, że mężczyzna będzie chciał się ożenić, spadną, a po 42 roku życia szansa wynosi prawie 0.

2. Nie ma szans na zbudowanie rodziny w oparciu o atrakcyjność fizyczną 

Badania pokazują, że pary z kobietą atrakcyjniejszą od mężczyzny są najszczęśliwsze. Ale jak powiedział John T. Molloy (autor książki „Dlaczego mężczyźni żenią się z jednymi kobietami, a z innymi nie”), wygląd kobiety nie powinien być wulgarny. John poprosił ponad 3500 mężczyzn o opisanie swoich narzeczonych, a tylko 20% narzeczonych użyło przymiotników związanych z ich wyglądem (jak wspaniały, atrakcyjny lub seksowny). A pozostałe 80% wymieniło cechy charakteru kobiety. Mężczyźni mówili, że bycie ładną i reprezentatywną jest bardzo ważne, ale nie chcieli, aby ich kobiety wyglądały wyzywająco. 

Więcej ciekawych powodów znajdziesz na następnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply