Czemu mężczyźni nie wiążą się z kobietami, z którymi byli długie lata? Poznaj 7 możliwych odpowiedzi

3. Opinia przyjaciół i rodziców może wpłynąć na decyzję

Nawet jeśli mężczyzna wygląda na bardzo niezależnego, na to, kogo wybierze za żonę, będą mieli wpływ jego bliscy. Dlatego przyjaciele odgrywają ogromną rolę na początkowym etapie związku, a ich opinia może wszystko przyspieszyć. Co więcej, akceptacja ze strony rodziców mężczyzny może być decydującym czynnikiem w tym procesie. Prawdopodobnie znacie przypadki, w których oczekiwania rodziców różniły się od dziewczyn, które ich syn przyprowadzał do domu. Rzadko kiedy takie pary stają na ślubnym kobiercu.

4. Mężczyźni są przekonani, że kobiety są całkowicie zadowolone

Kobiety mogą udawać, że wszystko jest w porządku. Jeśli jednak kobieta nigdy nie powie o tym, że chce wziąć ślub, jej chłopak nigdy nie dowie się, że oczekuje od niego jakiegoś gestu. Mężczyźnie nie potrafią czytać między wierszami. Potrafią jednak wyciągać wnioski. Kiedy więc ta dziewczyna straci cierpliwość, spakuje rzeczy i odejdzie, mężczyzna przeanalizuje sytuację. Następnym razem, gdy spotka kobietę, w której się zakocha, oświadczy się wcześniej, by ją przy sobie zatrzymać. 

Psychologowie nie wróżą niczego dobrego związkom, które na początku mało się kłócą. Jak podkreślają, partnerzy nie mogą bać się wyrażać swoich opinii. Kobiety, które nie mówią wprost, czego pragną, nigdy nie dostaną pierścionka. 73% przyszłych żon przyznaje, że naciskały na swoich partnerów i nalegały, aby wziąć ślub, zamiast tylko czekać, aż ich chłopak sam się zadeklaruje.

5. Wspólne mieszkanie zmniejsza szanse na zawarcie małżeństwa o 50%

Psychologowie ostrzegają kobiety, że powinny solidnie przemyśleć wspólne mieszkanie przed ślubem. Większość mężczyzn oświadcza się 22 miesiące po rozpoczęciu związku i po tym okresie szansa zmniejsza się o 20%, a 3 lata później liczba ta wynosi tylko 50%. Po 7 latach szanse na ślub wynoszą 0%. Nie zapomnij jednak o różnicy w postrzeganiu: kobiety myślą, że wspólne życie jest pierwszym krokiem do małżeństwa, robią jednak jeden podstawowy błąd, zapominają o konieczności zarejestrowania związku i myślą, że już mają rodzinę.

Przejdź na następną stronę po więcej.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply