Części ciała tych 7 sław zakonserwowano niczym relikwie. Większość trafiła do muzeum, ale niektóre wykorzystano w inny sposób…

Groby światowej sławy artystów i naukowców co roku odwiedzają tysiące ludzi.

Po śmierci Hugh Hefnera pojawiła się plotka, że życzeniem twórcy Playboya było, by pochowano go obok Marylin Monroe. Gdyby nowina okazała się prawdą, stanowiłaby kolejny dowód na to, że ludzie znani mają zaplanowane wszystko, łącznie z pogrzebem i pochówkiem. Nawet po śmierci nie pozwalają odpocząć rodzinie od swych fanaberii.

Wybierają sobie cmentarze i „towarzystwo” po śmierci. Zdają sobie w końcu sprawę, że, nawet gdy odejdą, ludzie o nich nie zapomną. Do ich grobów będą się natomiast ustawiać kolejki. Spisują więc testamenty, które zwykle są respektowane i szanowane. W historii istniały jednak przypadki, w których zmarli nie mieli wiele do gadania w kwestii swego pochówku. Paradoksalnie dotyczyły wielkich sław, których odejście nie pozostało bez echa.

Ludzie tak bardzo nie mogli się pogodzić z tymi śmierciami, że kawałki tych sław zachowali sobie na pamiątkę. Poszczególne fragmenty ciał tych wybitnych osobistości zostały zakonserwowane i trafiły w większości do muzeów. W większości, niektóre z nich wykorzystano bowiem w sposób, który miał niewiele wspólnego z szacunkiem…

O tym, co się z nimi stało, piszemy na następnych stronach.

ong>1. Zemsta na głowie Cromwella

Oliver Cromwell był chyba najwybitniejszym angielskim politykiem. Jego losy były tak niesamowite, że zdecydowaliśmy się poświęcić im najwięcej miejsca. Cromwell miał na koncie niemałe grzechy. Zasłynął zrzuceniem z tronu ówczesnego króla Karola I i pozbawieniem  władcy głowy. Ten manewr wcale mu się jednak nie opłacił.

Polityk umarł co prawda z przyczyn naturalnych. Jednak już w dwa lata po jego śmierci ludzie króla Karola II (syna władcy, którego ściął Cromwell) wykopali ciało i w akcie zemsty pozbawili je głowy. Ta została nabita na pal i wystawiona na widok publiczny. Czaszka tkwiła na słupie przez 25 lat. Potem zniknęła w tajemniczych okolicznościach. Znalazła się 300 lat później. Jej właściciel nie chciał się pochwalić, skąd ją ma. Pragnął pozostać anonimowy. Głowa znajduje się dziś w muzeum w Sidney Sussex.

ong>2. Mózg Einsteina

Jeden z największych naukowców naszych czasów umarł 18 lipca 1955 r. Jak wiemy, był sławny głównie dzięki swej inteligencji, dlatego właśnie lekarz, który przeprowadzał jego autopsję, zdecydował się zakonserwować mózg naukowca do badań. Okoliczności pobrania narządu są niejasne i do dziś budzą kontrowersje. Wielu biografów twierdzi, że medyk zrobił to bez zgody rodziny naukowca.

3. Napoleon na aukcji

Napoleon nie tylko zbudował cesarstwo i sprawił, że Francuzi mogli w końcu podnieść czoła, za życia zasłynął również zamiłowaniem do kobiet i uciech cielesnych. Przylgnęła do niego etykietka kobieciarza. Chodziły przy tym słuchy, że cesarz miał niezwykle małe genitalia. Potwierdzały to jego liczne kochanki. To samo stwierdził lekarz, który orzekł zgon cesarza, a na pamiątkę wziął sobie jego genitalia. Po latach zostały one rozczłonkowane. Wielokrotnie wystawiano je również na internetowych aukcjach.

ong>4. Święty ząb Buddy

Gautama Buddha był uważany za założyciela buddyzmu. Jego wyznawcy czcili go jak świętego. Traktowali niemal jak boga. W trakcie pochówku Buddę pozbawiono jednego z zębów, który czczono potem niczym relikwię. Wokół kultu świętego zęba powstało wiele wierzeń i podań. Zbudowano dla niego nawet świątynię, która znajduje się w Kandy na Sri Lance.

5. Fragmenty mózgu Lincolna

16 prezydent Stanów Zjednoczonych został zastrzelony 14 kwietnia 1865 przez John Wilkesa Bootha.  Kula aktor i zagorzałego zwolennika niewolnictwa (które zwalczał Lincoln) przebiła czaszkę prezydenta i przeszyła jego mózg. Fragmenty narządu, które odprysnęły w wyniku strzału zostały zakonserwowane dla potomności.

ong>6. Badania nad tyranem 

Benito Mussolini zapisał jedną z czarniejszych kart w historii XX w. Twórca faszyzmu za życia był bezwzględnym tyranem, surowym i idącym po trupach do celu. Jego fenomenu już po śmierci szukali Amerykańcy badacze, „grzebiąc” w mózgu dyktatora. Kawałki narządu już po tych badaniach można było kupić na eBayu.

7. Włosy Che 

Latynoamerykański rewolucjonista Ernesto Che Guevara były ścigany i w końcu zabity przez Boliwijczyków w brazylijskiej dżungli. Po jego śmierci agenci CIA odcięli zaledwie kępkę włosów kultowego Che. Pukiel został potem sprzedany. Na aukcji, na której go wystawiono osiągnął horrendalną sumę 100 tys. dolarów!

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : wittyfeed.me, wikipedia.org

Reply