Kwota czesnego za studia na prestiżowych uczelniach może przyprawić wielu o ból głowy. Sprawdźcie, ile kosztuje porządna edukacja 

Jeden człowiek może drugiemu odebrać wszystko: dom, prace, rodzinę, pieniądze a nawet zdrowie, ale nie może zabrać mu raz zdobytej wiedzy, dlatego edukacja jest tak cenna i ważna w życiu.

Dzięki podstawowej edukacji człowiek rozwija się i przystosowuje do życia w społeczeństwie. Na dalszym etapie kształcenia zdobywa zaś specjalistyczną wiedzę, która pozwoli mu na wykonywanie pracy zarobkowej. Edukacja jest dziś bardzo cenioną wartością i na całym świecie miliony dzieci marzy o tym, by pójść na studia.


tuition-at-prestigious-universities-p

 

Uczelnia uczelni nie równa, więc są takie uniwersytety czy szkoły techniczne, do których ustawiają się kolejki kandydatów, ale są też takie, które w poczet studentów przyjmują wszystkich chętnych, niezależnie od ich dotychczasowego poziomu wiedzy. Największym uznaniem i powodzeniem cieszą się palcówki edukacyjne z długimi tradycjami, które powstały przed wiekami, a ich absolwenci zmieniali świat swoimi odkryciami naukowymi, głoszonymi tezami czy udziałem we władzy. Niestety osoby, które chcą studiować na prestiżowych uczelniach muszą się liczyć ze sporymi kosztami.

tuition-at-prestigious-universities-17

 

Ile kosztuje studiowanie poza granicami naszego kraju? To zależy, gdzie student zechce pojechać. Poniżej znajdziecie zestawienie cen czesnego różnych renomowanych uczelni. Podana kwota to opłatą za jeden rok akademicki studiów licencjackich.

107 tysięcy złotych – tyle kosztuje rok nauki na Oxfordzie

Na kolejnych stronach znajdziecie informacje, ile kosztuje studiowanie na Sorbonie, w Cambridge, na Harvardzie, w Barcelonie czy w Bolonii. 

tuition-at-prestigious-universities-4

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me

Reply