Tak będzie wyglądał przeciętny człowiek w 2100 roku! Prognozy naukowców nie dają złudzeń

Wpływ nowoczesnej technologii na ludzkie ciało jest przedmiotem fascynacji wielu naukowców.

Jedna z firm stworzyła model 3D przyszłego człowieka opartego na prognozach naukowych. Wynik jest naprawdę przerażający. Mindy, czyli człowiek z 2100 roku ma mocno zgarbione plecy. Jest to wynik wielogodzinnego siedzenia przed monitorem komputera i ciągłego wyciągania szyi, by spojrzeć na smartfona. Jak widać, mięśnie karku Mindy są bardzo mocno rozwinięte.

Patrzenie kilka godzin w telefon lub komputer obciąża szyje i kręgosłup. W konsekwencji mięśnie szyi muszą ponieść dodatkowy wysiłek, aby utrzymać głowę. Siedzenie w biurze przed komputerem wiele godzin spowoduje również, że tors zostanie wyciągnięty przed biodra. Nie będzie prosty i wyrównany jak do tej pory – powiedział Caleb Backe, ekspert ds. Zdrowia i odnowy biologicznej w Maple Holistics.

To jednak nie wszystko. Czaszka człowieka przyszłości pogrubi się, gdyż będzie musieć chronić mózg przed wysokim promieniowaniem z urządzeń elektrycznych, które będzie mieć poważne konsekwencje dla zdrowia. Mózg będzie mniejszy. Najnowsza technologi i siedzący tryb życia sprawi, że zdolność ludzkiego mózgu będzie się zmniejszać. Ręka zostanie uformowana w tzw. pazurowy chwyt, a łokieć będzie zgięty pod kątem 90 stopni z powodu ciągłego trzymania smatfona.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply