Czy słyszałeś o „zasadzie trzech rzeczy”? Jest ważna w mądrości wschodu i bardzo ułatwia życie!

Źle się czujesz, ponieważ dzień wcześniej okrutnie pokłóciłeś się z kimś dla Ciebie ważnym?

Jesteś zmęczony z powodu ciągłych fochów jednego z członków Twej rodziny? Boisz się podjąć jakąś decyzję, bo życie nauczyło cię, że tak naprawdę niewiele mogą one zmienić. Choć to brzmi banalnie i jak pusty frazes, tak naprawdę wszystko, co dzieje się w naszym życiu jest wynikiem naszych myśli i działań. Często zapominamy o tym, co w życiu najważniejsze, rozmieniamy się na drobne.

Czy słyszałeś o "zasadzie trzech rzeczy"? Jest ważna w mądrości wschodu i bardzo ułatwia życie!

Tymczasem powinniśmy dbać jedynie o to, by żyć w zgodzie z samym sobą.
Pewien stary mędrzec powiedział kiedyś, że są tylko 3 rzeczy, na których w rzeczywistości zbudowane jest nasze życie. Stanowią one jego fundament. Numer 3 jest święty dla większości ze znanych nam religii, a trójka jest szczególnie ważna zwłaszcza dla mądrości wschodu. Występuje tam w postaci tzw. „zasady trzech rzeczy”. Azjaci wierzą, że przyjmując w życiu te proste zasady, zapraszamy szczęście do naszego życia. Żeby nie odstraszyć fortuny, musimy więc pamiętać o tym…

3 rzeczy nigdy nie wracają: czas, słowo i szansa. 

Nie możemy marnować własnego czasu. Powinniśmy również szanować czas innych, który szybko się wyczerpuje i nie da się go pomnożyć. W naszym życiu musimy uważać na wypowiadane słowa, nie rzucać ich na wiatr i nie krzywdzić nimi bliskich. Musimy być czujni i wykorzystywać swe szanse.

Czy słyszałeś o "zasadzie trzech rzeczy"? Jest ważna w mądrości wschodu i bardzo ułatwia życie!

3 rzeczy nie powinniśmy tracić: spokoju, nadziei i honoru

W naszej duszy i ciele zawsze powinien być spokój. Nasze nerwy szkodzą przede wszystkim nam samym. Nigdy nie możemy wątpić w swe szczęście i tracić nadziei, że fortuna w końcu się odwrócić. Nie możemy też uniżać się, rezygnować ze swych wartości moralnych i zasad. To niehonorowe. Utrata tych wszystkich wartości powoduje, że zaczynamy tracić szacunek do samych siebie.

Czytaj dalej na następnej stronie.

Czy słyszałeś o "zasadzie trzech rzeczy"? Jest ważna w mądrości wschodu i bardzo ułatwia życie!
Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply