Weszli do piwnicy starej rezydencji i znaleźli coś, co przyprawiło ich o dreszcze…

Czy wróżki i inne mityczne stwory istniały naprawdę?

Któż z nas jako dziecko nie fascynował się wróżkami i innymi mitycznymi stworzeniami, mieszkającymi w niesamowitych, bajkowych krainach? Zawsze żyliśmy w przeświadczeniu, że chociaż fantastyczne, nigdy nie istniały naprawdę, ale były jedynie wytworem naszej wyobraźni. Znalezisko sprzed kilku lat (2006 r.) stawia pod znakiem zapytania naszą dotychczasową wiedzę na ten temat i rzuca na nią zupełnie nowe światło.

W piwnicach pewnego starego londyńskiego domu znaleziono bowiem szczątki małej istoty ludzkiej… ze skrzydłami. Postać umieszczona w szklanej gablocie przywodzi na myśl wróżkę. Oprócz niej w  drewnianych skrzyniach odkryto całkiem sporą kolekcję innych niesamowitych stworzeń.

thomas1

Niezwykły zbiór zawiera ponad 5000 okazów fauny i flory, spreparowanych i opisanych, zgromadzonych dzięki pracy wielu zapomnianych już dzisiaj naukowców, profesorów oraz badaczy nieznanych kultur i gatunków. Są tam szczątki stworzeń, wśród których można rozpoznać wilkołaki, wampiry, kosmitów, smoki i inne mityczne stworzenia.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się, do kogo należał ów niezwykły zbiór i w jaki sposób został odkryty, czytajcie tekst na kolejnej stronie.

thomas2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : merrylinmuseum

Reply