Te 10 pytań pomoże Wam się przekonać, czy jesteście z właściwą osobą, a wasz związek ma szansę przetrwać lata 

Czasem miłość potrafi tak zaślepić człowieka, że wiąże się z kimś, kto nie jest tego wart.

Stworzenie udanego związku nie jest łatwe i wymaga nie tylko szczerego uczucia, ale także zaangażowania z obu stron. Niestety nie wszyscy potrafią właściwie poświecić się budowaniu relacji lub odpowiednio okazywać uczucia oraz szacunek do swojego wybranka.

 

Żaden związek nie jest idealny, ale niektóre relacje przynoszą więcej szkody niż pożytku. Ludzie jednak w nich tkwią, gdyż najczęściej nie chcą przyznać przed samymi sobą, że ich partner ich nie ceni czy nie szanuje.

Bycie w nieudanym związku to najlepszy przepis na zmarnowanie sobie życia, dlatego warto szczerze przeanalizować swój związek. W odpowiedzi na pytanie „czy jestem z właściwym człowiekiem?”, pomoże Wam 10 pytań, opracowanych przez specjalistów od terapii par.

 

1. Co sprawia, że związek w którym jesteś, wart jest twojego zaangażowania i poświecenia?

Prowadzać rozważania nad jakością swojego związku, trzeba najpierw zastanowić się, co sprawia, że w nim jesteśmy. Powodem to bycia razem powinna być nie tylko miłość, ale też przyjaźń, wzajemne okazywanie sobie szacunku i wparcia czy poczucie bezpieczeństwa. Trzeba sobie uświadomić, czego oczekujemy od bycia z kimś i porównać to z rzeczywistym związkiem. Jeśli relacja nie spełnia naszych podstawowych wymagań, być może trzeba ją zakończyć.

Kolejne pytania znajdziecie na następnych stronach artykułu.  

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : difundir.org

Reply