Usunęła uporczywe plamy z kanapy za pomocą produktu, który każdy z nas ma w domu. Nie sądziłam, że ma aż tak silne działanie

Po długim dniu w pracy dobrze usiąść na wygodnej kanapie i trochę się zrelaksować. Obejrzeć jakiś film i miło spędzić czas z rodziną. Oczywiście ciężko wyobrazić sobie wieczoru filmowego bez przekąsek i napojów. Podczas podjadania jedzenie może spaść na sofę i zrobić trudną do usunięcia plamę.

Zabrudzenia są szczególnie widoczne, gdy materiały są jasne. Wówczas widać każdą nawet najmniejszą plamkę. Nie należy wpadać w panikę i przykrywać kanapy kocem lub szukać profesjonalnej firmy sprzątającej. Z plamami na tapicerce uporasz się, stosując mieszankę zaprezentowaną poniżej.


dirty-sofa0


Z pomocą przyjdzie niezawodna soda oczyszczona. Jej działanie jest wszechstronne i od dawna jest bardzo popularnym środkiem czyszczącym. Niestety większość osób woli kupić gotowy produkt, niż sięgnąć po to, co już się ma w domu.


Super mieszanka czyszcząca kanapy:

  • łyżka sody oczyszczonej
  • trochę ciepłej wody
  • 1/3 szklanki octu winnego
  • łyżka proszku (najlepiej do prania dywanów)

dirty-sofa1


Wykonanie:

Do sody dodaj trochę ciepłej wody. Zrób z niej papkę i nałóż na plamę. Pozostaw ją na materiale 20-30 minut. Gdy plama jest szczególnie uporczywa, mieszanka może pozostać na zabrudzeniu nawet dwie godziny.

Po tym czasie ocet wymieszaj z proszkiem i zacznij czyścić zabrudzenie. Pamiętaj, aby nie używać kolorowych ściereczek, gdyż mogą zabarwić tapicerkę. Najlepiej wykorzystać do tego celu szczotkę o delikatnym włosiu lub jasny ręcznik. Na koniec odkurz czyszczone miejsce i ciesz się odświeżoną i czystą kanapą.

dirty-sofa2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : popsugar.com

Reply