Słowa Dalajlamy zmieniły już niejednego człowieka, dlatego już teraz poznaj mądrość duchowego przywódcy Tybetu i osiągnij wewnętrzny spokój 

Prawdziwy lider swą mądrością i charyzmą porywa tłumy.

Człowiek potrzebuje autorytetów, czyli ludzi, którzy dzięki swej mądrości i postawie pomogą obrać właściwą życiową drogę. Niestety w dzisiejszym chaotycznym świecie jest coraz mniej prawdziwych autorytetów, dlatego trzeba bardziej doceniać tych nielicznych myślicieli, którzy swoimi słowami próbują opamiętać świat.

Doskonałą inspiracją do refleksji nad własnym życiem oraz światem, są słowa duchowego przywódcy Tybetu, czyli czternastego Dalajlamy. Jego spostrzeżenia dotyczące rzeczywistości i natury ludzkiej są niezwykle celne i jak na dłoni pokazują człowiekowi, co robi z życiem i w którą stronę zmierza.

Buddyzm przyjmuje, że człowiek podlega reinkarnacji, a Dalajlama jest osobą mogącą wybierać swoje kolejne wcielenie. Dlatego Tybetańczycy wierzą, że Dalajlama jest tylko jeden, a na ziemi pojawiają się tylko jego kolejne wcielenia.

Obecnie Dalajlamą jest 83-letni Tenzin Gjaco, którego buddyści często nazywają Yeshe Norbu, czyli Klejnotem spełniającym życzenia lub Kundun – Obecnością. Jako kolejny duchowy przywódca Tybetańczyków, został rozpoznany gdy miał dwa lata, a intronizowano go zaledwie trzy lata później.

Od końca lat pięćdziesiątych Dalajlama żyje na wygnaniu w Indiach, ponieważ Tybet jest częścią Chińskiej Republiki Ludowej. Cały świat poznał go zaś jako piewcę pokoju i miłości między ludzi, a jego starania na rzecz pojednania, doceniono w 1989 roku Pokojową Nagrodą Nobla.

Koniecznie odwiedźcie kolejne strony tego artykułu i poznajcie najbardziej inspirujące słowa czternastego Dalajlamy. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : azquotes.com, pl.wikiquote.org

Reply