Darknet to prawdziwa, mroczna strona internetu. To siedlisko morderców i narkotykowych bossów! Zdziwisz się, co ludzie tam załatwiają

Internet jest pełen dziwnych ogłoszeń, niepokojących treści, na które trzeba uważać, ale to dopiero wierzchołek góry lodowej.

W internecie znajdziesz wszystko, od specjalistycznej wiedzy i wykładów teoretyków fizyki po nagrania z wywracającym się kotem. I z góry wiesz, co ma więcej wyświetleń. W internecie gromadzona jest cała wiedza, jaką posiadają ludzie, ta ciekawa i pożyteczna i zupełnie zbędna. Samemu możesz opublikować, co tylko chcesz. Prowadzić kurs DIY albo spierać się z ludźmi z całego świata na temat ulubionego bohatera w książce.

 

 

Ciemna strona internetu pojawia się co jakichś czas w publicznych mediach. Dlaczego? Ponieważ można tam nabyć nielegalne rzeczy – broń czy narkotyki. A także inne materiały, które interesują dewiantów i po prostu chorych ludzi.

Czym jest darknet i o co w tym wszystkim chodzi? Już piszę.

Pod hasłem darknet można odnaleźć strony internetowe, które są w pełni anonimowe. Nie pozostaje po ich odtwarzaniu żaden ślad. Strony te, fora czy serwisy nie są dostępne w zwykłych i popularnie używanych przeglądarkach. Trzeba mieć odpowiednią wyszukiwarkę, ale co ważne, nie trzeba poza tym posiadać żadnego specjalistycznego sprzętu.

 

Nie trzeba być specjalistą i super informatykiem, by korzystać z darknetu. Wystarczy przeglądarka Tor, którą można zainstalować, jak każdą inną. Można z niej wyszukiwać anonimowe strony, ale także zwykłe i popularne adresy. Wyszukiwarka działa tak, że maskuje adresy IP użytkownika i szyfruje przesyłane dane. Coś, co miało służyć wojsku do bezpiecznych łączy, teraz jest używane, przez przestępców i zboczeńców!

Nie można powiedzieć, że darknet jest nielegalny, bo tak nie jest. Korzystanie z niego nie jest zakazane. Jednak jak większość rzeczy darknet może być używany do przestępczych celów. Szyfrowanie i anonimowość sprzyja pojawianiu się tam narkotykowych bossów, dewiantów seksualnych i terrorystów. A to nie wszystko.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : pixbay.com

Reply