Dawid Lichman to prawdziwy zaklinacz koni! Zobaczcie, jak trenuje swoje zwierzęta

Są ludzie, którzy otrzymali niezwykły dar rozumienia zwierząt. Do takich osób należy Dawid Lichman, wyjątkowy trener koni. Jego wieź z podopiecznymi jest niezwykła, ponieważ zwierzęta zdają się rozumieć każde jego słowo i polecenie, co daje fantastyczne efekty na treningach. 

Dawid interesował się końmi od zawsze i czuł, że praca z nimi jest mu pisana. Przez wiele lat ciężko pracował i dziś cieszy się tytułem jednego z najlepszych trenerów koni na świecie. Jego talent, wiedzę i doświadczenie potwierdza tytuł instruktora Parelli Natural Horsemanship  na poziomie pięciu gwiazdek. Dawid specjalizuje się badaniu końskich zachowań oraz w szkoleniu koni do zawodów typu bridleless, czyli bez ogłowia. Sekretem mężczyzny jest prowadzenie treningów w taki sposób, by były dla koni nie tylko pracą, ale i przyjemnością.


Jazda po plaży na oklep, to marzenie wielu miłośników koni.

kon-1


Dbając o potrzeby koni i ich dobre samopoczucie, Dawid zabiera je na plażę w Point Reyes, na kalifornijskim wybrzeżu. Dla zwierząt to niezwykła przyjemność móc galopować i ćwiczyć na otwartej przestrzeni. Instruktor pracuje nad chodem koni, siadaniem, leżeniem czy jazdą w szyku. Uczniowie są bardzo posłuszni, a różnica gatunkowa zdaje się nie mieć znaczenia, poniewaz Dawid i konie rozumieją się doskonale, jakby mówili tym samym językiem.

Konie uczą się popisowego chodu.

kon-2


By pokazać wszystkim, jak pięknymi i mądrymi zwierzętami są konie, Dawid udostępnia filmy ze swoich treningów. Można na nich podziwiać zarówno pracę trenera, jak i same zwierzęta, które są zachwycone wizytą na plaży.

Konie to dystyngowane i bardzo inteligentne zwierzęta.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : youtube.com

Reply