Lekarz kłamał matkom, że urodziły martwe dzieci, a potem sprzedawał je innym rodzinom. Tajemnica została odkryta po 50 latach!

Niektóre historie potrzebują lat, by ujrzeć światło dzienne, do takich należy tajemnica dr Thomasa Jugarthy Hicks, wykorzystującego młode matki, by zarobić.

Etyka pracy lekarskiej jest bardzo ważna. Ludzie, idąc do niego, muszą mówić o wstydliwych rzeczach i przede wszystkim mieć pełne zaufanie, że zrobi wszystko, co w jego mocy, by im pomóc. Jeszcze 50 lat temu, zwłaszcza na prowincji miejscowy lekarz i ksiądz nie raz rządzili wszystkim.

 

3k

Przekonały się o tym pacjentki dr. Hicksa, był on ginekologiem i przez lata zajmował się pacjentkami w McCasycille w Gorgia. Lekarz, któremu ufały pacjentki, postanowił wzbogacić się ich kosztem. W latach 50. i 60. procedury w szpitalu były inne. A doktor nauczył się z nich korzystać dla swoich potrzeb. Kobietom, które rodziły, mówił, że dziecko urodziło się martwe, a tak naprawdę sprzedawał je za 1000 $ rodzinom, które nie mogły mieć dzieci.

Kobiety nie miały pojęcia, że zostały tak strasznie oszukane. W ciągu 15 lat doktor sprzedał tak 200 dzieci. W tamtych czasach śmiertelność dzieci nikogo tak nie dziwiła, a lekarz z tego korzystał. Wszystko wyszło na jaw po śmierci doktora, a ludzie, którzy dowiedzieli się, że zostali odebrani matkom, postanowili ich poszukać. Dzięki pomocy fundacji, która przeprowadziła badania DNA, doszło do wspaniałego spotkania. Dowiesz się o nim więcej na kolejnej stronie.

 

4k

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : youtube.com

Reply