Oto niezwykłe nagranie wprost z morskich głębin, które ukazuje zranionego delfina, proszącego nurka o pomoc

Podwodny świat jest piękny, fascynujący i tylko nieliczni mają sposobność go lepiej poznać. Okazją do zgłębienia podwodnych tajemnic jest nurkowanie, które często przynosi niespodziewane sytuacje. Przekonał się o tym mi.in. Keller Laros, który podczas jednej ze swoich eksploracji pod wodą spotkał delfina w potrzebie. 

Ludzka nieodpowiedzialność i bezmyślność bywa przyczyną cierpienia niewinnych zwierząt. Śmieci wyrzucane do morza czy nielegalnie zastawione sieci mogą być zagrożeniem dla zdrowia i życia ryb oraz innych ssaków morskich, gdyż zaplątują się one wokół ciał zwierząt, uniemożliwiając im swobodne pływanie i zdobywanie pożywienia. Taki kłopot miał pewien dziki delfin, ale na szczęście nie bał się poprosić człowieka o pomoc.


delfin-pas


Keller Laros to doświadczony nurek, który wybrał się na nocne nurkowanie w okolicach miejscowości Kailua-Kona, leżącej na wyspie Hawaiʻi, największej na hawajskim archipelagu. Podczas zanurzenia niespodziewanie podpłynął do niego delfin butlonosy. Ssak swoim zachowaniem zdawał się prosić o pomoc, dlatego Keller postanowił zobaczyć, co okręciło się wokół płetwy morskiego przyjaciela i w miarę możliwości pozbyć się tego. Ostatecznie zwierze cierpliwie i spokojnie pływało wokół nurka, który przy pomocy nożyczek w końcu zdołał uwolnić ssaka od rybackiej liny i haczyka.

Rozplątanie linki i wyjęcie haczyka nie było łatwe w podwodnych warunkach

delfin-1


Zachowanie tego dzikiego delfina jest wyjątkowe, ponieważ nikt go nie uczył, jak i gdzie może uzyskać pomoc, ale zwierzę mimo to wiedziało, że człowiek ma moc uratowania go. Fascynaci tych zwierząt podejrzewają, że delfin przypłynął w to miejsce celowo, ponieważ często nurkują tam ludzie i wiedział, że będzie tam ktoś, kto nie przejdzie obojętnie wobec jego cierpienia.

Keller Laros nie bał się pomóc dziko żyjącemu delfinowi

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : nolocreo.com

Reply