Pif-Paf! Nastoletnie delfiny kontra nerwowe rybki!

Delfiny najprawdopodobniej są najinteligentniejszymi zwierzętami na świecie.

W czasie kręcenia nowego dokumentu obserwowano młode delfiny, m.in. to, jak reagują się na niektóre gatunki ryb, które sprowokowane uwalniały nerwowe toksyny.

1

Chociaż duże dawki toksyny mogą być śmiertelne, to jednak w małych ilościach potrafią wywołać efekt narkotyczny i delfiny nauczyły się, jak osiągnąć taki efekt. Starannie, ale delikatnie żując rybę i przekazując ją między sobą, wpadły w stan podobny do transu.

2

Zachowanie zostało uwiecznione na kamerze twórców filmu o delfinach „Szpieg w kapsule” (seria produkowana dla BBC One przez nagradzanego producenta filmów dokumentalno-przyrodnicznych Johna Downer.)

Rob Pilley, zoolog, który pracował również jako producent, powiedział w Sunday Times „Przypadek sprawił, że celowo mogliśmy eksperymentować z delfinami i czymś, co znamy jako środek odurzający”.

3

Po tym jak delfiny delikatnie przygryzły rybki – zaczęły się trochę dziwnie zachowywać, kręcąc się w koło i wystawiając nosy ponad powierzchnię wody, jakby zafascynowane własnym odbiciem. „Przypomina to trochę szał, który powstał kilka lat temu, kiedy ludzie zaczęli lizać ropuchy, by uzyskać efekt oszołomienia. Było to niezwykłe.”

Twórcy dokumentu użyli szpiegowskich kamer ukrytych w fałszywych żółwiach, rybach i kalmarach. Film o długości 900 godzin pokazuje życie delfinów w ich naturalnych środowisku.

źródło: indepence.co.uk
 

Spodobała Ci się ta historia? Podziel się nią ze znajomymi!

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.Reply