Ten dentysta leczy zęby biednych ludzi za darmo! Metamorfozy zwalają z nóg

Mimo XXI wieku wciąż wielu ludzi na świecie ma problemy z uzębieniem.

Wciąż dużo mówi się o codziennym szczotkowaniu i higienie jamy ustnej, ale w najbiedniejszych zakątkach świata ludzie mogą tylko pomarzyć o paście czy szczoteczce do zębów. O wizytę u dentysty też nie łatwo. Zresztą wciąż wielu ludzi na to nie stać. Są miejsca na świecie gdzie plomba w zębie to luksus, na który niewielu stać.

Dr Felipe Rossi udowodnił, że nie wszyscy superbohaterowie noszą peleryny. Ten brazylijski dobroczyńca pracuje za darmo w swoim rodzinnym kraju i naprawia zepsute zęby biednym ludziom. Jak wiadomo, usługi dentystyczne są bardzo drogie i nie wszystkich stać, aby regularnie z nich korzystać. Felipe postanowił przysłużyć się społeczeństwu. Wykorzystał swoją wiedzę i umiejętności, aby uszczęśliwić biednych ludzi.

Dentysta w 2016 roku wyjechał do Mozambiku z organizacją pozarządową o nazwie Mission Africa. Wyjazd ten zainspirował go do założenia własnej organizacji o nazwie Por1Sorriso.

Wróciłem pod wpływem tak wielu ludzkich nieszczęść i postanowiłem zrobić coś większego, wykorzystując moje wykształcenie — wyjaśnił.

Sam nie byłby w stanie pomóc tylu ludziom. Na początku zaangażował w projekt dwóch swoich przyjaciół. Później zaczęli dołączać do niego inni dentyści i zwykli ludzie, z których zrobił wolontariuszy. Obecnie jego zespół ma 20 wykwalifikowanych lekarzy stomatologów i mnóstwo ludzi, którzy chętnie pomagają w tym szczytnym projekcie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply