Chorzy na depresję i ich bliscy publikują zdjęcia, które mają zwrócić naszą uwagę na jedną, bardzo ważną rzecz

Depresja jest chorobą naszego wieku, która wyniszcza człowieka od środka i nieleczona prowadzi do samookaleczeń, a nawet samobójstwa.

Osoby z depresją cierpią na obniżenie nastroju, niską samoocenę, ciągłym poczuciem winy i pesymizmem. Jest to stan stały, pogłębiający się. Niestety często objawy depresji są lekceważone zwłaszcza u młodych ludzi czy nawet dzieci. Bo czy m się mają martwić? Ich problemy są niewielkie i wymyślone, niestety często pomoc przychodzi dopiero po próbie samobójczej lub jest na nią za późno.

Jak wygląda osoba z depresją? Jak zachowuje się człowiek ze skłonnościami samobójczymi? Wielu z nich jest szczelnie zamkniętych w skorupie, swe lęki i smutek chowają za uśmiechem, pozornie zwyczajnym i codziennym życiem. Pękają tylko wtedy, gdy nikt nie patrzy. Na co dzień potrafią założyć maskę uśmiechu i pogody, którą bardzo ciężko przejrzeć.

By uświadomić ludziom, że nie każdy człowiek z depresją wygląda jak duch snujący się po domu, pokazują zdjęcia swoje i bliskich, które pokazują, że dopiero umieszczenie ich w kontekście sprawia, że ciężko uwierzyć, że osoby na nich przedstawione kilka godzin czy dni później targnęły się na swoje życie.

 „Nie wyglądasz jak samobójca”… Pamiętam słowa lekarza chwilę po tym, jak powiedziałam mu, że chcę popełnić samobójstwo. Pamiętam do dziś, 14-letnie ja poczuła się nieważna, głupia i zawstydzona; nikt nie rozumiał, co czułam. Poczułam się zagubiona, jak powinnam wyglądać? W jednej ręce butelka leków w drugiej list pożegnalny? Te słowa, ten sąd prawie kosztował mnie życie. Na obu zdjęciach poniżej mam depresję, chcę się zabić. Nie oceniaj i nie stygmatyzuj choroby. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : boredpanda.com

Reply