Broń, rzeźby, pamiątki po rewolucji a nawet stare samochody… To nie zbiór ze sejfu gangstera, ale skarby z dna rzeki!

Dawniej do rzek wrzucało się wszystko, czego chciał pozbyć się człowiek. Obecnie jest lepiej, ale i tak na dnie rzek ląduje wiele zaśmiecających je rzeczy.

Miasta zawsze budowano w pobliżu rzek, ponieważ kiedyś było to główne źródło wody do picia, do prania. Nikogo zatem nie dziwi, że wielkie rzeki nie raz dzielą miasta, a nawet stolice państw. Przykładem może być tu, chociażby Dunaj, płynący przez europejskie miasta i stolice.

 

 

Ciekawa jet też rzeka Detroit, która tworzy połączenie między jeziorami Erie i Huron oraz tworzy granicę między Kanadą i Stanami Zjednoczonymi. Na jej wschodnim brzegu leży kanadyjskie miasto Windsor, a na zachodnim Detroit. Miasta przy rzece powstały już w XVIII wieku, kiedy do rzeki wrzucano praktycznie wszystko. Teraz badacze mają nie lada gratkę, odnajdując ciekawe i zaskakujące skarby na dnie rzeki.

W rzece można znaleźć rzeczy, które leżą tam od początku założenia miasta. Co ciekawe rzeka nie jest bardzo głęboka, więc wystarczy sprzęt do nurkowania, by odkryć jej tajemnice. Lub raczej ich część, ponieważ rzeka jest mętna i niechętnie zdradza swoje tajemnice.

A o nich przeczytasz na kolejnej stronie.

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : dailymail.co.uk

Reply