Kilkanaście zdjęć, które dobitnie pokazują, jak działalność człowieka zmienia i niszczy przyrodę. Planeta Ziemia umiera na naszych oczach!

Każde działanie ma konsekwencje, dlatego trzeba myśleć perspektywicznie.

Czasem może się wydawać, że to co robimy nie pociąga za sobą żadnych skutków, a to nie prawda, gdyż każde nasze działanie ma wpływ na otoczenie. To mylne wrażenie bierze się stąd, że konsekwencje pewnych zachowań nie są widoczne od razu, lecz dopiero po czasie.

Ochrona środowiska naturalnego Ziemi jest obowiązkiem każdego człowieka, lecz wiele osób i podmiotów lekceważy sprawy ekologii. Robią to zarówno wielkie koncerny, które trują środowisko toksycznymi odpadami i ściekami, ale też zwykli obywatele np. nauczyciel jeżdżący dymiącym autem, babcia uparcie niesegregująca śmieci czy nastolatek niezakręcający kranu przy myciu zębów.

Świata w pojedynkę zmienić się nie da, ale jeśli większość mieszkańców Ziemi zaczęłaby funkcjonować bardziej ekologicznie, to środowisko naturalne planety byłoby w znacznie lepszej kondycji.

Przez wiele wieków działalność człowieka tylko w nieznacznym stopniu wpływała na przyrodę i praktycznie nie miała znaczenia na klimatu. Zmiany przyniósł XIX wiek wraz z rozwojem przemysłu. Wtedy to świat znacznie przyspieszył i zaczął produkować coraz więcej odpadów i gazów zatruwających powietrze.

Ostatnie dwa stulecia bardzo zmieniły wygląd Ziemi, co dobitnie widać przy zestawieniu zdjęć sprzed lat ze współczesnymi fotografiami. Czy trzeba lepszego dowodu na to, że konsekwencje rozwoju cywilizacji i lekkomyślnego zachowania człowieka są zabójcze na przyrody?

Zapraszamy na kolejny strony, gdzie znajdziecie aż kilkanaście fotografii ukazujących zmiany w środowisku naturalnym Ziemi. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : noticierouniversal.com, curioctopus.it

Reply