7 błędów diety, które sprawiają bóle głowy i migreny. Te produkty muszą zniknąć z twojego jadłospisu

Okazuje się, że to, co trafia do twojego żołądka, może mieć bardzo duży wpływ na bóle głowy!

Dieta wpływa na cały organizm, to czy nie odkłada się tłuszcz, czy człowiek ma energię i dobre zdrowie. Dostarczając odpowiednich substancji organizmowi, możesz sprawić, że będziesz żyć długo i zdrowo. Możesz też szybko je wyniszczyć. Każdy, kogo bolała głowa lub cierpiał na migrenę, wie, że ten ból jest nie raz paraliżujący i uniemożliwiający funkcjonowanie.

Istnieje wiele rodzajów bólu głowy i są one mniejsze lub większe. Nie ma osoby, której kiedykolwiek nie bolałaby głowa, najczęściej nie wróży to nic złego. Czasami wzrasta ciśnienie, czasami męczy nas kac lub zbyt duża ilość słońca. Chociaż dokładna przyczyna migreny nie jest wciąż znana, eksperci zgadzają się, że silne bóle głowy powodowane są przez zmiany ciśnienia, zmiany hormonalne i brak snu. Wielu lekarzy wskazuje także błędy w żywieniu, które wpływają na powstawanie bólu głowy.

7 błędów w diecie, które powodują ból głowy i migrenę

1. Sery

Sery, zwłaszcza te długo dojrzewające  zawierają bardzo dużo tyraminy, która powstaje w żywności, gdy ta się psuje i fermentuje. Dlatego lepiej zrezygnować ze serów, które dojrzewają: feta, cheddar, brie czy szwajcarskie sery. Lepiej sięgać po świeże sery białe, śmietankowe czy ricotta. Neutralnym serem jest też mozzarella.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply