Dlaczego Bóg stworzył babcie? Odpowiedź na to pytanie, udzielona przez kilkuletniego chłopca, wzruszyła miliony internautów

Babcie często określane są mianem „kobiet instytucji”, ponieważ ich rozległa wiedza, umiejętności, a także duża wrażliwość i empatia, pozwalają sprostać wielu zadaniom. Seniorki pomagają w wychowaniu wnuków, gotują, sprzątają, jeżdżą na wakacje, a także często jeszcze pracują zawodowo. Są osobami, do których zawsze można się zwrócić o radę i pomoc. 

Powodów, dla których kochamy nasze babcie są miliony. W wielu rodzinach są one nestorkami rodu, które otacza się dużym szacunkiem. Niestety są też domy, gdzie seniorki są lekceważone i niedoceniane, a ich życiowy trud i wysiłek włożony w wychowanie dzieci czy wnuków jest bagatelizowany. Na szczęście pewien mały chłopczyk przypomina wszystkim, jak ważną rolę w naszym życiu pełnią babcie.


babcia-pas


Wypowiedzi dzieci często zaskakują swą trafnością, która wynika z prostoty myślenia dziecka, nie zdającego sobie jeszcze sprawy z wielu niuansów życia. W związku z tym dziecięce odpowiedzi na trudne czy filozoficzne pytania, bywają dla dorosłych ludzi zaskoczeniem i często przypomnieniem, co tak naprawdę jest ważne. Z pewnością do refleksji pobudza wypowiedź pewnego chłopca, odpowiadającego na pytanie „Dlaczego Bóg stworzył babcie?”.

W oczach dzieci świat jest o wiele mniej skomplikowany

babcia-1


Dla kilkulatka powód jest bardzo prosty i oczywisty: Bóg stworzył babcie po to, by kochały i troszczyły się o swoje wnuki. To niezwykle wzruszające, że chłopczyk widzi w  swojej  ponad 100-letniej babci osobę, która  przede wszystkim obdarowuje go bezinteresowną miłością. Pamiętajmy więc o seniorkach w naszych rodzinach i zróbmy wszystko, by czuły się kochane, ważne i potrzebne.

Szczera odpowiedź dziecka przypomina, że najważniejsza w życiu jest miłość

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : littlethings.com

Reply