Dlaczego koty lubią przytulać się do ludzi? Niestety nie dlatego, że ich lubią. Poznajcie prawdziwe 3 powody kociego łaszenia się

Domowe zwierzęta są źródłem radości dla swoich właścicieli i sprawiają, że w domu jest znacznie weselej.

Miliony ludzi nie wyobraża sobie tego, by w ich domu mogło zabraknąć jakiegoś zwierzęcia. Wiele osób uważa, że obecność pupili ożywia domową atmosferę, a najmłodszych domowników uczy odpowiedzialności i obowiązkowości. Jednym z częściej kupowanych zwierzaków kot, który świetnie sprawdza się jako kanapowy futrzak.

cats-and-hugging-2

Koty mają mnóstwo zalet: po pierwsze ich wygląd jest uroczy i już samo patrzenie na nie sprawia, że humor się poprawia. Po drugie, nie wymagają wychodzenia na spacer, więc są dobrą opcją dla osób, które dużo pracują, a w domu bywają tylko wieczorami. Po trzecie, często doprowadzają do zabawnych sytuacji, ponieważ są ciekawskie i skoczne. Po czwarte wszyscy kochają ich łaszenie się i mruczenie.

Powodów, dla których koty są kupowane, jest oczywiście znacznie więcej, a wymienianie ich trwałoby tygodniami. Warto więc zatrzymać się na powodzie czwartym, dotyczącym milusińskości kotów, które choć lubią chadzać własnymi drogami, to są też łase na pieszczoty i przytulanie. Co sprawia, że koty lubią kontakt fizyczny z człowiekiem? Niestety brytyjscy naukowcy dowodzą, że nie to, iż kogoś lubią.

Opis trzech powodów skłaniających koty to przytulania się, znajdziecie na kolejnych stronach. 

cats-and-hugging-4

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply