Naukowcy ujawniają 7 powodów, które popychają ludzi do zdrady

Zdrada w związku jest dla wielu ludzi niewybaczalna,  bo oszukuje ich najbliższa i najważniejsza osoba.

Każdy, zwłaszcza na początku związku, uważa, że jego życie będzie inne. Miłość sprawia, że obca osoba staje się najważniejszą w życiu. Można dla niej wiele poświecić, starać się i robić wszystko, by było dobrze. Jednak nie zawsze udaje się utrzymać związek, dochodzi do zdrady i zaczyna się walka z najbliższą osobą, albo załamanie i brak wiary w innych.

Zdrada badana jest na wielu polach – zajmują się nią etycy, psychologowie, a nawet psychiatrzy i naukowcy. Badają jej mechanizmy, szukają punktów stycznych i jej źródeł w przeszłości oszustwa. Sławni aktorzy, gwiazdy i zwykli ludzie, niepozorny sąsiad – czasem zdradzają i prowadzą podwójne życie latami, czasem zdarza się im jeden „skok w bok”. Co sprawia, że ludzie zdradzają? Co motywuje ich do kłamstwa i szukania radości nie w związku, ale gdzieś w świecie? Naukowcy oszacowali, co zwiększa ryzyko zdrady i motywuje do niewierności.

7 powodów – dlaczego ludzie zdradzają i są niewierni

1. Brak emocjonalnej bliskości

Brak wspólnych chwil, rozmów od serca, popycha wiele osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn do zdrady. Wiele osób uważa stereotypowo, że chodzi tylko o rozrywki cielesne. Jednak okazuje się, że 47% zdradzających nie szukało wcale seksu, ale bliskości emocjonalnej. Osoby te czuły się niepotrzebne w związku, nierozumiane i niesłuchane. Kobiety często ignorują fakt, że mężczyźni potrzebują wsparcia i wspólnych rozmów. Większość ze zdradzających szuka zainteresowania.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply