To zdjęcie dotknie twojego serca! Pokaż je też swojemu rozkapryszonemu dziecku. Być może zacznie doceniać to, co posiada

Spójrzmy prawdzie w oczy, nie wszyscy uczniowie cenią to, że chodzą do szkoły.

Większość z nich chciałaby się od niej uwolnić i poświecić rozrywce lub leniuchowaniu. Dzieciaki kompletnie nie martwią się przyszłością i tym, co kiedyś będą robić. Dobra edukacja otwiera drzwi do kariery i dobrej pracy, jednak dzisiejsze pokolenie lubi mieć wszystko podane na tacy. Sądzą, że porządna praca im się po prostu należy i nie muszą z nikim o nią rywalizować.

Rzeczywistość jednak okazuje się brutalna. Tylko najlepsi z najlepszych są w stanie coś osiągnąć i to zarówno dzięki nauce, jak i wielkiej determinacji. Dzieci z biednych krajów doskonale wiedzą, że edukacja jest przepustką do lepszego życia. Nie narzekają na niewygodne ławki, skomplikowane zadania czy krótkie przerywy. Doceniają, że w ogóle mogą się uczyć i chętnie uczęszczają do placówek edukacyjnych, niekiedy bardzo prowizorycznych, bez wygodnych siedzisk i innowacyjnych materiałów dydaktycznych.


Ostatnio stało się głośno o pewnym filipińskim chłopcu, który jest tak biedny, że nie stać go na porządny długopis. Jego rodzice nie są mu stanie zapewnić godnej wyprawki. Nie chodzi tu o wypasione zeszyty z postaciami z kreskówek czy kredki w 48 kolorach. W tym przypadku chodzi jedynie o zeszyt i najzwyklejszy długopis. Okazuje się, że w dzisiejszych czasach wielu ludzi nie stać na ten „luksus”.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply