4 martwe kobry leżą na chodniku. Gdy zobaczysz, co znajduje się obok, zrozumiesz wszytko…

11 lipca doberman należący do ośmioosobowej rodziny jak co dzień pilnował domu we wsi Sebekapur (dzielnica Gajapati w Indiach). Krążył wokół nieruchomości i sprawdzał, czy nic podejrzanego się nie dzieje. Nagle dostrzegł węże pełzające po patio (kobry indyjskie). Bez wahania stanął do walki.

Wydarzenie obserwował jeden z członków rodziny. Widział, jak pies nie wycofuje się mimo kilku poważnych ugryzień. Uśmiercał kobry jedną po drugiej, a gdy zdał sobie sprawę, że rodzina jest już bezpieczna, zakończył dramatyczną walkę.

2


Niestety nie zdołał przeżyć spotkania z wężami. Jego właściciel, Dibakar Raita był załamany. Okazało się, że kupił psa kilka miesięcy temu i mimo niedługiego przebywania u niego, zwierzę okazało wielką lojalność i zdobyło się na największe poświęcenie.

Jestem zszokowany. Dokonał największej ofiary dla mnie i mojej rodziny. Będę go pamiętał do końca życia. Proszę Boga, aby jego dusza spoczywała w pokoju — skomentował wydarzenie właściciel.

1


Odważny wyczyn dobermana zwrócił uwagę mieszkańców całej dzielnicy. Tłumnie się zjechali, aby uczestniczyć w pogrzebie i procesji żałobnej. Przynosili wieńce i kwiaty, dając w ten sposób wyraz, że traktują zwierzaka jak prawdziwego bohatera.

Wszyscy powinniśmy mieć tyle szczęścia, aby kiedyś spotkać podobnego psa.

3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : elitereaders.com

Reply