Doświadczona matka podpowiada, jak uniknąć rodzicielskich błędów. Jej wskazówki pomogą wychować dziecko na dobrego człowieka 

Bycie dobrym rodzicem to trudna sztuka.

Wychowanie dziecka to nie lada wyzwanie, zwłaszcza w młodym wieku, gdy samemu jeszcze niewiele wie się o życiu. Choć większość rodziców bardzo się stara podołać roli mentora i wychowawcy, to część z nich nie radzi sobie ze swoimi pociechami i ponosi porażkę. Jak jej uniknąć? Słuchając dobrych rad.

 

Emily jest redaktorką jednego z najbardziej poczytnych portali w internecie i od 20 lat łączy pracę z wychowaniem dzieci. Teraz, kiedy jej pociechy opuściły rodzinne gniazdo, postanowiła na podstawie własnych doświadczeń stworzyć listę wskazówek, pomagających stać się lepszym rodzicem.

10 wskazówek, jak być dobrą matką

Warto wcielić rady Emily w swoje życie, by być szczęśliwą matką szczęśliwego dziecka. Dzięki ich stosowaniu można pogłębić swoją relację z potomkiem, lepiej go zrozumieć i skuteczniej przygotować do dorosłego życia.

 

1. Dostrzeż siłę rozmowy

Dla dziecka nie ma nieistotnych rozmów, nawet jeśli są to pierwsze nieporadne dialogi w wieku 3-4 lat. Rodzic słowami pokazuje dziecku świat, a maluch na podstawie tych werbalnych komunikatów zaczyna samodzielnie myśleć. Nigdy też nie wiadomo, co dziecko w szczególności zapamięta z rozmowy, jak to zinterpretuje i później wykorzysta, dlatego trzeba przywiązywać ogromną wagę do tego, co dziecko słyszy z matczynych ust.

Kolejne wskazówki znajdziecie na dalszych stronach artykułu. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : lifter.com.ua

Reply