8 porannych zwyczajów, których wprowadzenie odmieni Twój dzień

4. Każdego dnia budź się i kładź spać o tej samej godzinie.

Organizm przyzwyczają się do niektórych zwyczajów i rytuałów, a za wstawanie i chodzenie spać o tej samej porze będzie Ci wyjątkowo wdzięczny.

[foter.com]

65. Chwilę po przebudzeniu wypij dużą szklankę wody.

Przygotuj ją dzień wcześniej i trzymaj na nocnej szafce. Gdy zadzwoni budzik, wypij wszystko do dna. Takie postępowanie ma dużo zalet, których skutki są zarówno krótko, jak i długotrwale. Po pierwsze podkręcisz swój metabolizm, wypłuczesz toksyny z organizmu, uzupełnisz płyny i… zjesz mniej przez cały dzień.

[foter.com]

76. Obudź się na tyle wcześnie, aby rano, przed pójściem do pracy czy szkoły, wykonać wszystkie czynności, które sprawiają Ci radość.

Czasami potrzeba jedynie dodatkowych 15 minut, aby wprawić się w dobry humor. Przeczytaj wiadomości, sprawdź pocztę, obejrzyj filmik na YouTube, poćwicz, wyprowadź psa na szybki spacer czy zrób sobie ogromny kubek ulubionego koktajlu, a z uśmiechem wyjdziesz z domu i niestraszne będą Ci żadne przeciwności losu.

[foter.com]

17. Weź zimny prysznic.

Usunie resztki snu, podkręci system odpornościowy i wprawi Cię w doskonały humor. A czego chcieć więcej? :)

[foter.com]

28. Rzeczy, które zabierasz ze sobą, wychodząc z domu, m.in. klucze, portfel czy telefon, trzymaj na półce koło drzwi.

Dzięki temu unikniesz sytuacji, kiedy z powodu problemów ze znalezieniem któregoś z tych przedmiotów będziesz zmuszony do biegania po domu w panice i zastanawiania się, gdzie tym razem położyłeś kluczyki do samochodu.

[foter.com]

8

Jeżeli przydał Ci się któryś z tych pomysłów – podziel się postem ze znajomymi na Facebooku! :)

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.Reply