Oto 5 pozytywnych skutków picia kawy. Numer 4 z pewnością was zaskoczy

 

Filiżanka kawy stanowi dla wielu osób bardzo ważny element porannego rytuału, bez którego początek dnia nie będzie udany. Picie kawy, choć jest bardzo popularne na całym świecie, od lat rodzi wiele dyskusji, ponieważ wysuwane są obawy, że ma ono bardzo zły wpływ na zdrowie człowieka.

Kawa przez wielu ludzi jest uważana za zagrożenie dla zdrowia i przyczynę różnych chorób. Takie stanowisko można uznać za mylne i niesłuszne, gdyż badania prowadzone w ostatnich latach wykazały, że racjonalne spożywanie kawy nie szkodzi zdrowiu, a nawet je polepsza. Dlatego kawosze nie miejcie obaw, kubki w dłoń i delektujcie się smakiem porannego espresso.


kawa-pqas


Negatywny lub pozytywny wpływ kawy na organizm człowieka jest uzależniony od ilości spożytego płynu. Ile powinno się pić kawy? Do dwóch filiżanek dziennie i przy takiej dawce ten czarny napój na pewno nam nie zaszkodzi, a wręcz może przynieść kilka korzyści dla zdrowia, gdyż kofeina ma właściwości, które sprzyjają prawidłowemu funkcjonowaniu organizmu człowieka.

1. Kawa pomaga spalić tłuszcz

Kofeina zawarta w kawie jest pomocna przy utracie wagi, ponieważ stymuluje metabolizm i tłumi apetyt na niezdrowe jedzenie. Jeśli chcemy, by kawa wspomagała nasze odchudzanie to musi być czarna, bez dodatku cukru (węglowodany) i mleka (tłuszcze).

Bildschirmfoto-2016-04-17-um-14.28.19-1-622x337


2.  Kawa jest jak zastrzyk adrenaliny

Kofeina może mieć pozytywny wpływ na układ nadnerczy, który pomaga w pozostaniu aktywnym i sprawnym fizycznie, o czym pisze Kris Gunnars, znany dietetyk.

kawa-power


3. Kawa zmniejsza ból

Kawa może mieć pozytywny wpływ na tych, którzy cierpią z powodu przewlekłego bólu. Filiżanka czarnej kawy może złagodzić ból głowy i dostarczyć więcej przeciwutleniaczy niż porcja jagód.

Opis kolejnych pozytywnych skutków picia kawy znajdziecie już na następnej stronie. 

Bildschirmfoto-2016-04-17-um-14.28.31-1-622x333

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : likemag.com

Reply