Te odruchy dobra i oznaki empatii sprawiają, że nasz świat jest lepszym miejscem

Nie potrzeba zakładać wielkiej fundacji czy oddawać całej wypłaty na działalność charytatywną, by świat był lepszym miejscem. Czasami wystarczy drobny gest, wyciągnięcie pomocnej dłoni i otwarcie się na inność i życie ludzi wokoło. Drobne i szczere gesty są więcej warte niż wielkie gale, na których każdy chce się pokazać jako dobroczyńca. Osobista pomoc sprawia, że każdy z nas nie czuje się samotny i pozostawiony sam sobie. 

Oto dowody, że warto dzielić się dobrem, nie dla zysku, ale dla dzikiej satysfakcji, że może się pomogło komuś, kto dawno nie widział wyciągniętej dłoni. Nie traćmy wiary w ludzi i dzielmy się dobrem, ono zawsze wraca!


pomoc male1. Kobieta w pizzerii zostawiła 100$, by obsługa uregulowała rachunki ludzi, których nie stać było na zjedzenie tam, a wyglądali na głodnych. 

1


2. Żołnierz, widząc kobietę, która nie miała jak się przedostać na wózku przez ulicę, bez wahania pomógł jej. 

2


3. Destiny Circle chodziła do pracy codziennie 8 kilometrów w jedną stronę, bo nie stać było jej na auto. Jej współpracownik postanowił dać jej swoje używane auto. Teraz dziewczyna pomaga wszystkim sąsiadom, podwożąc ich do pracy czy na zakupy. 

3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : lifebuzz.com

Reply