Dojrzała kobieta opowiada, czego już na pewno nigdy w życiu nie zrobi. Jej wyznanie daje do myślenia, zwłaszcza w sprawach miłości

Dla młodych dojrzewanie kojarzy się z bólami pleców i reklamami środków na stawy. Jednak dorosłość, a także dojrzałość ma wiele zalet. Każdy wiek ma swoje błędy do popełnienia i swoje radości do świętowania. Warto poszerzać horyzonty i nie zatrzymywać się tylko na dziś, zobaczyć, że w różnym wieku, można mieć takie same kłopoty, lecz inaczej na nie reagować. 

Doświadczenia innych są wielką lekcją, którą nie zawsze potrafimy przyjąć. Perspektywa czasu jest bardzo potrzebna, zwłaszcza jeśli chodzi o silne uczucia.

Young woman sitting on bed has sleeplessness night


Elana wyznała:

Kiedyś czekałam dzień i noc na jedno słowo od mężczyzny. Gdy do mnie napisał byłam gotowa, by biec dla niego na koniec świata. Gotowałam mu ulubione dania, rezygnowałam ze swoich przyjaciół i obsypywałam prezentami. Takich mężczyzn było w moim życiu kilku, zawsze poświęcałam im wszystko. Niektórych naprawdę kochałam, w innych byłam po prostu zakochana. Jednak teraz dojrzałam i wiem, że już nie zrobię wielu rzeczy, które kiedyś robiłam zwłaszcza z miłości. 

Kiedy jesteśmy dojrzali? Dla mnie wtedy, gdy wiemy, czego chcemy, gdy szanujemy siebie i zaczynamy żyć nie tylko dla innych, ale także dla siebie. 

 

Na kolejnej stronie zobaczysz, czego Elena nigdy więcej nie zrobi i dlaczego właśnie uważa, że to jest ważne.

Beautiful young woman looking thanking sun has returned

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me

Reply