Czy szykuje się rewolucja w opiece nad seniorami? Zobacz najnowszy pomysł amerykańskiego lekarza Kenneth’a Dupin’a

Starość jest naturalną koleją losów człowieka i nie można przed nią uciec. Starzejący się ludzie potrzebują coraz więcej wsparcia bliskich im osób, a kiedy nikt im go nie może zapewnić, najczęściej trafiają do domów spokojnej starości. Na szczęście powstało nowe rozwiązanie, które znacznie ułatwi opiekę nad seniorami. 

Wiele osób nie wyobraża sobie, że mogłaby umieścić swoją mamę lub tatę w domu opieki, ale jednocześnie zdaje sobie sprawę, że starzejący się rodziciele potrzebują ciągłej pomocy, kontroli stanu zdrowia i nowych, dostosowanych specjalnie do nich warunków lokalowych, które umożliwią im poruszanie się, nawet przy różnych ograniczeniach fizycznych. Dodatkowo osoby starsze źle znoszą przeprowadzki i często z tego powodu podupadają na zdrowiu psychicznym, gdy zostają zabrani z dotychczasowego miejsca zamieszkania. Naprzecw tym problemom i potrzebom wyszedł Dr Kenneth Dupin i stworzył nowatorskie rozwiązanie -„Domek babci”.


Nawet mały dom można dostosować do potrzeb jego właścicieli.

dom-3


Doktor Dupin  szukał sposobu na skuteczną opiekę na starszymi ludźmi, która zapewniałaby maksimum komfortu zarówno osobie starszej, jak i opiekunowi. Wpadł więc na pomysł, że należy stworzyć seniorowi przestrzeń przystosowaną do jego potrzeb, która zapewni mu prywatność, ale jednocześnie nie odseparuje od rodziny, która cały czas będzie mogła monitorować jego stan zdrowia.  Tak powstał „Domek babci”, czyli gotowy budynek, który można zamówić i od razu zainstalować w swoim ogrodzie. Dzięki temu senior nie opuszcza swojego miejsca zamieszkania, ale zyskuje nową jakość codziennego funkcjonowania.

„Domek babci” można postawić w ogrodzie i przygotować do użytkowania w kilka godzin.

dom-2


Dom został zaprojektowany tak, by osobom cierpiącym na typowe dolegliwości wieku starczego, ułatwić życie. Jest jasny i przestronny, a w jego skład wchodzą następujące pomieszczenia: pokój połączony z kuchnią,  łazienka i toaleta. Do budynku prowadzi szeroki podjazd, by można było wjechać wózkiem inwalidzkim.

Podstawowym zadaniem domku jest zapewnienie bezpieczeństwa i wygody osobie starszej.

dom-5


Domek jest zaopatrywany w wodę oraz energię elektryczną za pośrednictwem połączenia poprowadzonego z dotychczasowego domu. Na swoim wyposażeniu posiada m.in. zmywarkę, klimatyzację czy system kamer, które pomagają dzieciom sprawdzać samopoczucie i potrzeby rodziców.

Kamery pozwolą dyskretnie sprawdzić czy wszystko jest w porządku.

dom-12


Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : topibuzz.net

Reply