Jeśli jesteście fanami Hobbitów i dysponujecie ogródkiem to podpowiadamy, jak zbudować domek rodem z Shire!

Pisarz J. R. R. Tolkien stworzył w swoich książkach odrębny świat i nazwał go Śródziemiem. Jedną z krain tego lądu jest Shire, zamieszkiwane jest przez sympatyczną i wesołą nację Hobbitów. 

Książki „Władca pierścieni’ czy „Hobbit, czyli tam i z powrotem” stały się światowymi bestsellerami i zyskały miliony wiernych fanów, którzy bez reszty pokochali fantastyczny świat stworzony przez Tolkiena. Na całym świecie odbywają się konwenty i zjazdy miłośników Śródziemia, którzy przebierają się za swoje ulubione postacie z tolkienowskich fabuł. Dużym powodzeniem cieszy się lud Hobbitów, dzielnych niziołków, dzięki którym udało się pokonać złego Saurona.


hobbit-pas


Fascynacja książką nie zawsze kończy się na jej kilkukrotnym przeczytaniu i zapalczywych dyskusjach o niej. Czasami fani próbują przenieść fikcyjny świat to swojej rzeczywistości. Jeśli jesteście zakochani w Shire i Hobbitach, to możecie sami zbudować niewielki domek dla niziołka. Radą służy 30-letni Ashley Yeates, który w swoim ogrodzie w Bedford w Anglii, wybudował własnie taką małą posiadłość.

Inspiracją dla Ashley’a była dziura w ziemi, która została po wykopaniu obumarłego drzewa. Mężczyzna postanowił ją zamienić w domek Hobbita, co zajęło mu rok czasu. Jak zapewnia, konstrukcja jest bezpieczna i przemyślana: nie zawali się ani nie zostanie zalana. Obecnie jest to niemal w pełni funkcjonalny domek, w którym można spędzić wyjątkowe chwile.

Początki zawsze bywają trudne, ale warto cierpliwe dążyć do końcowego efektu

diy-hobbit-house-backyard-ashley-yeates-19


diy-hobbit-house-backyard-ashley-yeates-2


diy-hobbit-house-backyard-ashley-yeates-15

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : boredpanda.com

Reply