Jeśli marzysz o pięknej skórze na twarzy, nie musisz wydawać fortuny na kosmetyki i zabiegi estetyczne. Wystarczy, że sięgniesz po lód

Twarz jest wizytówką człowieka, ponieważ jej wygląd w dużym stopniu decyduje o tym, jakie ktoś robi pierwsze wrażenie. W związku tym kobiety bardzo dbają o swoje lica, by zawsze ich skóra wyglądała promiennie.

Naturalnie nieskazitelna skóra to luksus niewielu kobiet. Reszta pań musi poświecić trochę czasu na pielęgnację swojej cery, zazwyczaj wykorzystując do tego gotowe kosmetyki z drogerii. Warto jednak wiedzieć, że nie tylko sklepowe specyfiki są skuteczne, bo w walce o piękną twarz sprzymierzeńcem jest także lód. Domowa krioterapia to dobry pomysł, zwłaszcza, że można do niej wykorzystać nie tylko kostki lodu ze zwykłej wody, ale też z zielonej herbaty, wyciągu ze skrzypu czy z wody ze świeżych ogórków.


ice-therapy-skin-p


Podstawowe zasady związane z używaniem lodu do domowej pielęgnacji urody:

1. Przed jakimkolwiek zabiegiem skóra twarzy powinna zostać oczyszczona.

2. Lód należy przykładać do skóry zawsze przez jakiś materiał.

3. Wszelkie okłady lodowe nie powinny trwać dłużej niż godzinę.

Podczas lodowych zabiegów warto zadbać o ręce i by ich nie przemrozić, należy założyć rękawiczki

ice-therapy-skin-5


Zastosowanie lodu w domowej pielęgnacji twarzy

1. Sposób na trądzik

Lodowa terapia jest niezwykle skuteczna w walce z trądzikiem. Kostkę lodu należy owinąć w delikatną szmatkę i przykładać do wyprysku/krosty/pryszcza przez 3 minuty, delikatnie go dociskając. Efekty tej prostej czynności was zaskoczą.

Więcej porad znajdziecie na drugiej stronie. 

ice-therapy-skin-2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me

Reply