4 domowe sposoby na zdrowie, które mogą ci jedynie zaszkodzić. Jeśli tak robisz, natychmiast przestań

Domowe sposoby na wszystko są bardzo popularne i zyskują coraz większe grono fanów.

Sposoby babci czy porady z internetu są bardzo powszechne. Bardzo często wolimy je zastosować, by nie wydać kroci na lekarzy i leki. Jednak bardzo ważne jest, by zanim się coś spróbuje, przeczytać dokładnie wszelkie za i przeciw. Nie każdy sposób jest dobry i sprawdzony, a samozwańczy domowi znachorzy i ich pomysły, mogą zaszkodzić.

W internecie bardzo łatwo natknąć się na porady zdrowotne. Jednak trzeba być czujnym. Nie każda porada jest rzeczywiście od lat w rodzinie i nie każda babcia potrafiła warzyć eliksiry na wszystko z przydomowych ziół. Sposoby te często są dobre, ale nie zawsze, o czym można się boleśnie przekonać. Niektóre sposoby po prostu nie działają, a niektóre mogą być szkodliwe. Mamy dla was zestawienie takich dobrych rad, których lepiej nie słuchać.

4 domowe sposoby na zdrowie, które mogą ci jedynie zaszkodzić

1. Masło na oparzenie

Są takie porady, by oparzone miejsce posmarować tłuszczem i szybko przejdzie. Jednak nie jest to prawda. Oparzenie należy schłodzić zimną wodą, tłuszcze na ranie hamują oddawanie ciepła i mogą spowodować, że oparzenie będzie głębsze i cięższe.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply