Donald Trump to najbardziej kontrowersyjny prezydent USA. Jego rządy są pasmem faili, a przeszłość jest jeszcze barwniejsza. Czego powinien się wstydzić?

Donald Trump jest 45 prezydentem USA.

Na stanowisku najwyższej głowy państwa zastąpił ustępującego Baracka Obamę pokonując w wyborach, które odbyły się 8 listopada 2016 r. kandydatkę Partii Demokratycznej, Hillary Clinton. Urząd objął 20 stycznia 2017. Jest najstarszą i najbogatszą osobą w historii sprawującą to stanowisko. Ponadto jest pierwszą osobą na tym stanowisku, która nie odbyła wcześniej służby wojskowej lub pracy w rządzie.

Jeszcze parę lat temu nikt nie myślał o tym ekscentrycznym milionerze, jako o poważnym kandydacie w wyborach na prezydenta. Jego kandydatura była pomysłem, który nie mieścił się ludziom w głowach tak bardzo, że 16 lat temu wyśmiano ją w popularnej amerykańskiej kreskówce Simpsonowie. Bohaterowie animacji wieszczyli kryzys gospodarczy po bzdurnej i nieudanej prezydenturze tego właściciela kasyn i hoteli. Niestety istnieje cała masa ludzi przekonanych o tym, że meli oni rację.

Już po 100 dniach rządów Trumpa okrzyknięto jego prezydenturę najgorszą w historii kraju. Amerykanom zabrakło nie tylko mądrych pomysłów głowy państwa, nie potrafili obdarzyć szacunkiem człowieka popisującego się swym majątkiem, który jak z rękawa sypie inwektywami, a kraj doprowadził na granicę wojny. Faile Trumpa były tak głośne, że nie da się przejść obok nich obojętnie. Jedne są koszmarnie głupie i śmieszne, drugie zwyczajnie chamskie. Oto tylko niektóre z nich.

Wydał medale ze swoją twarzą 

Jeszcze w czasie kampanii prezydenckiej Donald Trump pozazdrościł głowom państwa, które znalazły się na pieniądzach drukowanych w USA, postanowił więc wydać medal ze swoim własnym wizerunkiem. Medale ze złotego kruszcu sprzedawał za całe 45 dolarów. Wysoko się ceni?

Przejdź na następną stronę po więcej śmiesznych porażek.

ong>Wyzwał Obamę do ice bucket challenge 

W 2014 r., kiedy jeszcze ani myślał o zostaniu prezydentem, Donald Trump wziął udział w popularnym challenge’u, o którym słyszał chyba każdy użytkownik Internetu. Biorący udział w ice bucket challenge wylewali sobie na głowy wiadra z wodą i lodem, po czym wyzywali do challenge’u kolejne osoby, gdy te odmawiały, musiały wpłacić na cele charytatywne jakąś symboliczną kwotę. Trump ku uciesze wszystkich wyzwanie przyjął.

W trakcie nagrania żartował, że zdecydował się wziąć udział w challenge’u, żeby udowodnić, że jego włosy są prawdziwe i nie nosi peruki. Prawdopodobnie nie zdawał sobie sprawy z tego, że za parę lat później poniższe nagranie okaże się poniżające dla głowy państwa, a z jego fryzury na „zmokłą kurę” będzie się śmiał cały Internet. Wyzwany do challenge’u Barrack Obama przytomnie wybrał datek na cele charytatywne.

ong>Niewierny Trump

Po wygranych wyborach na jaw wychodzić zaczęły informacje, jakoby Trump podsłuchiwał prezydenta Obamę. Tych dwóch panów nigdy się nie lubiło, czego dowód Trump okazał, karząc tłumaczyć się Obamie z pochodzenia. Trump złożył Obamie propozycję nie do odrzucenia, jeśli ten pokaże akt urodzenia, paszport i dyplom ze studiów i udowodni, że jest Amerykaninem, Trump wpłaci 5 milionów dolarów wybrany przez Obamę cel charytatywny.

Kiedy wkrótce potem opinia publiczna zobaczyła akt urodzenia byłego prezydenta, Trump wycofał się z obietnicy, uznając, że to fałszerstwo, a matki Obamy nigdy nie widziano w szpitalu na Hawajach.

Obrażanie kobiet 

Głowa państwa jest znana z tego, że nie darzy szacunkiem zbyt wielu kobiet. Gdy w jednym z wywiadów wytknięto mu, że nazywał kobiety: grubymi świniami, psami, flejtuchami i obrzydliwymi zwierzętami , odpowiedział z uśmiechem, że owszem, ale tylko jedną – Rosie O’Donnell (znaną amerykańską aktorkę komediową).

ong>Dlaczego Amerykanie mają wielkie usta? 

W 2000 r. Donald Trump wystąpił w reklamie Pizzy Hut, w której porównał się do Napoleona i Aleksandra Wielkiego, która przy okazji ośmieszała wielkość jego ust. – Dlaczego Amerykanie mają tak wielkie usta? Żeby zmieściła się w nich ogromna pizza z Pizza Hut ! –  mówiła reklama. Czy po latach nie powinien wstydzić się tego nieszczególnego występu?

Mur na granicy 

Jego najgłośniejszym i najbardziej kontrowersyjnym pomysłem była budowa muru na granicy z Meksykiem, którym chciał się odgrodzić od latynosów, którzy w jego opinii są tylko: gwałcicielami i przemytnikami narkotyków, wśród których jak zakłada są przypadki normalnych ludzi.

Terroryści kontra świńska krew

W kampanii wyborczej zasłynął opowieścią o generale Pershingu, który zabijał muzułmańskich terrorystów przy użyciu naboi maczanych w świńskiej krwi. „Pomysł Pershinga” uznał za doskonały i obiecał poradzić sobie z terroryzmem w podobny sposób. Niestety tak się składa, że fakty zupełnie przeinaczył, o czym traktuje poniższe nagranie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : news.vice.com, youtube.com,


Reply