Zastanawiasz się, co robią modelki, że są takie szczupłe? Zobacz drakońską dietę, która pozwala zachować im smukłe ciało

Dużo osób przywiązuje szczególną uwagę do swojego wyglądu zewnętrznego i bardzo dba o kondycję ciała, próbując pozbyć się z niego niemal całego tłuszczu. Wzorem dla takich ludzi są modelki, które całe życie podporządkowują osiągnięciu i utrzymaniu szczupłej, a wręcz wychudzonej sylwetki. 

Reżim żywieniowy modelek, na przykład Victoria’s Secret, jest bardzo rygorystyczny. Stosowane przez nie diety zyskały niechlubny przydomek diet „Harakiri”, gdyż zakładają spożywanie tylko niewielkiej ilości produktów, o niewielkim, a wręcz zerowym zróżnicowaniu.


dieta-pas


Jedna z najbardziej znanych diet „Harakiri” zakłada tylko spożywanie tuńczyka i ananasa oraz picie wody. Surowo zabronione jest stosowanie substancji chemicznych takich jak słodziki, lekkie przekąski, napoje, produkty w proszku itp. Dieta nie przewiduje żadnych odstęp, a stosująca ją osoba powinna dokładnie pilnować wyznaczonych gramatur zjadanego jedzenia i pory posiłków.

Pilnowanie zasad każdej diety jest bardzo ważne dla końcowego efektu

tape-403586_960_720


Dietę opierającą się tylko na jedzeniu tuńczyka i ananasów powinno się stosować naprzemiennie tygodniami, tzn. trzymać się jej przez 7 dni, a przez kolejne 7 wprowadzić do menu trochę warzyw, owoców i białego mięsa, by po tygodniu znowu wrócić tylko do dwóch wyznaczonych produktów i wody. Chodzi o to, aby wstrząsnąć metabolizmem, by organizm przyspieszył spalanie tłuszczu, ale jednocześnie nie stracił energii do normalnego funkcjonowania.

Tak restrykcyjna dieta doprowadza wiele modelek do zaburzeń odżywiania i anoreksji

dieta-2


Dieta to nie wszystko, bo do tego dochodzą ćwiczenia fizyczne. W pierwszym tygodniu są one bardziej pasywne, ale w drugim powinna nastąpić ich intensyfikacja, ponieważ jest to czas, gdy można konsumować dodatkowe produkty spożywcze, więc ciało dostaje większy zastrzyk energii, którą można wykorzystać na uprawianie sportów. Ponadto modelki, prócz diety i ćwiczeń, poddają się też zabiegom estetycznym, jakim jak karboxyterapia, terapia próżniowa czy masaże redukcyjne.

Smukłe ciało zależy nie tylko od stosowanej diety, ale i aktywności ruchowej

Jak dokładnie wygląda takie restrykcyjne menu modelek? Odpowiedź na drugiej stronie. 

girl-1502087_960_720

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : familiasalud.com

Reply