14 zasad dress code, których nie wolno łamać, zwłaszcza na oficjalnych spotkaniach. To jak się prezentujesz, ma wpływ na wiele aspektów twojego życia!

Jak cię widzą, tak cię piszą – to powiedzenie jest bardziej prawdziwe, niż się nam wydaje.

Ubranie to sposób wyrażania naszych poglądów. Pokazuje nasz stosunek do świata. Czy biegniemy za trendami, czy wolimy ubierać się wygodnie, czy zaskakiwać swoimi stylizacjami. Można mieć swój styl lub wkładać to, co akurat jest w sieciówkach. Wiele osób uznaje, że każdy ma wolną wolę i nie powinno się komentować to, czego wkłada.

Jednak prawda jest taka, że po stroju można wiele powiedzieć o danej osobie. A w wielu miejscach pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. Gdy starasz się o nową pracę, gdy poznajesz rodziców ukochanej – za każdym razem, gdy chcesz zrobić dobre wrażenie, zatem zaczyna się zastanawianie, co na siebie włożyć, by pokazać się od najlepszej strony. Istnieje kilka najważniejszych praw, których trzeba się trzymać. Świadczą one o obyciu i manierach.

Kiedy wkładasz koszulę czy zapinaną bluzkę, pamiętaj, że nawet jeśli jest gorąco, możesz rozpiąć maksymalnie dwa guziki. W pracy czy na spotkaniu więcej rozpiętych guzików nie świadczy o tobie najlepiej.

Noszenie marynarki, też jest związane z zasadami, najważniejsza z nich mówi, by nigdy nie zapinać dolnego guzika. Jeśli marynarka ma jeden guzik, należy go zapinać, gdy się stoi. Gdy ma dwa, zapinaj tylko górny, a przy trzech guzikach tylko środkowy.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply