Drwale najedli się strachu, przy zwykłym ścinaniu drzewa. W pniu tkwiło stworzenie rodem z horroru

Co złego może spotkać drwala w lesie? 

Przykrych, smutnych przypadków nie brakuje. Najgorsze jednak dotyczą spotkań z dzikimi zwierzętami lub nieszczęśliwych wypadków, takich jak przygniecenie drzewem. To tragedie, które zdarzają się stosunkowo często, ale raczej nie stanowią scenariuszu do horroru. Tymczasem nie chcielibyśmy znaleźć się w skórze żadnego z tych drwali.


Mężczyźni, którzy pracowali dla Kraft Corporation, poszli ścinać drzewa w jednym z lasów w stanie Georgia. Wybrali sobie gruby stary dąb, idealny do tartaku. Zaczęli ciąć go na kawałki. Na wysokości 8 metrów zamarli. Zatrzymali się wpół drogi z piłami w dłoniach, szczęśliwi, że nie wypadły im z rąk. Ich oczom ukazało się przedziwne znalezisko. We wnętrzu pnia znaleźli mumię. 

Nie mogli się jej tam spodziewać, w końcu mumie kojarzą się ze starożytnym Egiptem, epoką faraonów i wielkich możnowładców, których chowano w sarkofagach. Gdy początkowy szok i strach przeminął, zaczęły więc mnożyć się pytania. Co to za stworzenie? Jakim cudem znalazło się pniu? A może umieścił je tu ktoś inny? Robotnicy byli głodni pytań bardziej niż zysku, zrezygnowali więc ze sprzedawania fragmentu pnia do tartaku i oddali je do Museum of Southern Forest World. Jakiś czas później poznali historię stworzenia, które przypadkowo odnaleźli.

Czytaj dalej na następnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply