Oto 9 silnych i upartych drzew, które pokazują ulotność ludzkiej cywilizacji względem sił przyrody

Drzewa od zawsze były bardzo ważne dla ludzi, gdyż pełnią różnorodne funkcje: oczyszczają powietrze, wydają jadalne owoce, są materiałem budowlanym i grzewczym, a ich widok jest przyjemny dla oka.

Niestety postępująca urbanizacja sprawia, że te potężne rośliny mają coraz mniej miejsca do egzystencji i muszą walczyć o każdy centymetr ziemi. Często tę walkę przegrywają, ponieważ piły spalinowe i beton to bezlitosny przeciwnik, ale natura ma też swoje sposoby by przetrwać i niektóre z drzew skazanych na zagładę rośnie dalej, pokazując ludziom, że z potęgą przyrody nikt ostatecznie nie wygra.


stubborn-tree-p


Człowiek od wieków próbuje ujarzmić przyrodę i podporządkować ją sobie. W dużej mierze to mu się udaję , ale nigdy nie stanie się jej panem i władcą. Rośliny zawsze, wbrew wszelkim zakazom, będą się pięły w górę porastając to, co spotkają na swojej drodze. Widok natury splecionej z cywilizacją robi niesamowite wrażenie, a poniższe zdjęcia dowodzą, że drzewa potrafią świetnie odbierać zagarnięte im kiedyś miejsce i ziemię.

Drzewo chcące przeżyć znajdzie nawet skrawek ziemi między kostką brukową

stubborn-tree-6


Liście pragną słońca, więc roślina wspina się ku światłu, wbrew murom stojącym jej na drodze

Kolejne 7 niezwykłych drzew zobaczycie na kolejnych stronach artykułu. 

stubborn-tree-7

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : news.dose.com

Reply