Co widzicie: drzewa, korzenie czy usta? Odkryjcie zagadkę swojej podświadomości i sprawdźcie znaczenie dokonanego wyboru

Patrzeć, nie zawsze znaczy widzieć.

Wzrok jest wyjątkowym zmysłem, ponieważ poszczególni ludzie patrząc na ten sam obiekt, mogą widzieć go w odmienny sposób. Owe rozbieżności biorą się z faktu, że każdy człowiek inaczej interpretuje to, co odbiera jego oko, na co wpływ ma posiadana wiedza i nagromadzone doświadczenie.

 

W psychologii bardzo chętnie sięga się do podświadomości, jako najlepszego źródła wiedzy o duszy człowieka. Podświadomość m.in. podpowiada, jak odczytywać widziane obrazy, dlatego zagadki z nieoczywistymi rysunkami są skarbnicą wiedzy o usposobieniu jednostki.

Drzewa, korzenie czy kwiat? Wskaż co widzisz i sprawdź interpretację

 

Drzewa

Jeśli pierwszą rzeczą, którą zobaczyłeś były drzewa, to prawdopodobnie jesteś ekstrawaganckim typem człowieka. Jesteś także wrażliwy na krytykę i martwisz się tym, co inni myślą o tobie. Chociaż jesteś otoczony przez ludzi, których uważasz za przyjaciół, to tylko nieliczni są wobec ciebie naprawdę szczerzy. Jesteś miły i uczynny, dlatego zbyt często odkładasz własne potrzeby na bok i skupiasz się na pomocy innym ludziom.

Rada: nie ufaj ludziom zbyt pochopnie.

 

Korzenie

Jeśli wpierw zauważyłeś korzenie, jesteś osobą lubiącą działanie, która akceptuje swoje błędy i łatwo znosi krytykę, dzięki czemu nie popełniasz dwa razy tych samych pomyłek. Jesteś niesamowicie zdyscyplinowanym i pracowitym człowiekiem, ale nieco bezwzględnym w dążeniu do celu. Jesteś także niezależny i odpowiedzialny, zawsze starasz się być lepszym niż inni, kochasz perfekcję i cechuje cię upór.

Rada: zaakceptuj to, że nikt nie jest idealny.

Usta

Jeśli usta są tym, co zobaczyłeś jako pierwsze, to jesteś osobą prostolinijną i radosną. Jesteś bardzo elastyczny w działaniu i poglądach, ponieważ nie lubisz się kłócić. Choć cechuje cię duża inteligencja, jesteś też osobą naiwną i brak ci wytrwałości w działaniu. Decyzje podejmujesz spontanicznie i masz kłopot z ponoszeniem ich konsekwencji. Ludzie cenią sobie twoje towarzystwo i rady.

Rada: spróbuj być częściej poważny.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : mediamag.am

Reply