1400-letnie drzewo przepięknie udekorowało buddyjską świątynie.

Miłorzęby są gatunkiem drzew pochodzącym z Chin. Jest to gatunek reliktowy i endemiczny, czyli naturalnie występujący w ściśle określonych warunkach. Niestety drzewa ginko, są zagrożone w swoim naturalnym środowisku, pozostało ich tylko 167! Co ciekawe drzewa te potrafią żyć kilkaset lat! Kilka drzew, jak wynika z badań, może mieć nawet 3400 lat!

Miłorzęby są drzewami, które mają właściwości lecznicze, wyciąg z tego drzewa wspomaga walkę z demencją i ogólnie dobrze wypływa na kondycję człowieka.Drzewo to jest bardzo odporne na zmiany klimatu więc bardzo dobrze rozprzestrzeniło się po świecie i jest często spotykane w parkach w wielu krajach.

2


Drzewo ginko, jakie przykuło uwagę ludzi z wielu mieszkańców Chin i całego świata znajduje się w świątyni buddyjskiej Gu Guanyin w Górach Zhongnan. Lecące z niego złote liście pięknie ścielą się wokoło drzewa, nadając wręcz magiczny wygląd świątyni.

3


Wielu ludzi przybywa do świątyni nie tylko po to, by się pomodlić, ale by zobaczyć drzewo. Taki widok zawsze skłania do chwili zastanowienia i refleksji.

14 5

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.


źródło : thisiscolossal.com


Reply