Pierwszy obraz Leonarda da Vinci kryje pewien sekret! Tylko nieliczni zwrócili uwagę na to dziwne drzewo i odkryli, czym jest naprawdę

Leonardo da Vinci był jednym z najbardziej znanych włoskich renesansowych malarzy. Był również wybitnym architektem, wynalazcą, rzeźbiarzem, muzykiem, pisarzem oraz filozofem.

Miał ogromną wiedzę, która pozwalała mu tworzyć projekty wyprzedzające czas. Człowiek renesansu opracował m.in. koncepcję czołgu, lotni, helikoptera czy gigantycznej kuszy. Jego pomysły i wynalazki dalece prześcigały najśmielsze wyobrażenia współczesnych ludzi i uczonych.

Można śmiało powiedzieć, że był genialny i wszechstronnie uzdolniony, jednak przez wielu został zapamiętany wyłącznie jako artysta malarz. Dzieła, które przyniosły mu największą sławę to Mona Lisa i Ostatnia Wieczerza. Są to jedne z najbardziej rozpoznawalnych i najpopularniejszych malowideł na świecie. Pierwsze z nich znajduje się w paryskim Luwrze zaś drugie w refektarzu klasztoru przy Santa Maria delle Grazie w Mediolanie.

Pierwszym obrazem Leonarda da Vinci było Zwiastowanie namalowane w latach 1472-75. Zainteresowanie specjalistów wzbudziło pewne drzewo o dziwnym kształcie znajdujące się w tle obrazu. Przejdź na kolejne strony, by dowiedzieć się więcej.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : curioctopus.it, firenzetoday.it, stilearte.it

One Response

  1. Stanisław

Reply