Masz zamiar odwiedzić Irlandię? Uważaj na te zmory i miejsca!

Irlandia sama w sobie jest zamglona, mityczna i odległa, a historie o różnych duchach i zmorach błąkających się po tej krainie wcale nie pomagają w polepszeniu tej opinii. Ubóstwo, głód, lata konfliktów z Wielką Brytanią to widocznie niewystarczający powód, żeby zalać się w pubie. 

Do tego dochodzi mroczna historia i sporo duchów i zmor, które nie chcą wynieść się z tego świata. Poznaj te, na które trzeba najbardziej uważać.1. Banshee

Opowieści o tym duchu pojawiały się już w 1380 roku, a ostatnio była widywana w 1940 roku. Pojawia się jako zapowiedź śmierci, co ciekawe wcale nie musisz jej zobaczyć, wystarczy, że usłyszysz jej krzyk. Czasami puka do drzwi, jeśli otworzysz… cóż, szybko przywitasz się z przodkami.

(wikipedia)

1


2. Fetch / Doppelgänger

Inaczej sobowtór, pojawia się tak, że można go zobaczyć tylko kątem oka. Jeśli zobaczysz własnego sobowtóra, niechybnie umrzesz. Gdy zobaczysz sobowtóra kogoś znajomego, czekają cię choroby i nieszczęścia.

(Wikipedia)

2


3. Sidhe

Leśne wróżki, które żyją w Irlandii, nie są z pewnością tymi miłymi elfami z tolkienowskich opowieści. Sidhe nie są przyjaźnie nastawione do ludzi i przynoszą im pecha.

(wikipedia)

sidhe2


4. Czarny Kot Killakee

Historia tego przerażającego zwierzęcia sięga 1968 roku, kiedy to państwo O’Brien kupili stary dom, by zrobić w nim galerię sztuki. Obudzili, jak się okazało, demoniczne siły drzemiące w budynku, w którym wcześniej odprawiano mroczne rytuały  i żywcem palono koty. Jak zeznają, przed pojawieniem się wielkiego czarnego kota z piekielnymi ślepiami, zaczyna się robić nienaturalnie zimno. Zatem jak poczujesz chłód… w okolicach Killakee lepiej bierz nogi za pas.

(Urban Ghost Media)

4


5. Stingy Jack

Jack był oszustem i pijakiem, podczas nocnego włóczenia się ulicami miasta spotkał diabła, który chciał zabrać jego duszę. Poprosił diabła, by mógł wypić ostatnie piwo nim uda się na wieczne męki. Żeby zapłacić za trunki diabeł zmienił się w srebrną monetę, wtedy Jack wrzucił ją do kieszeni gdzie miał krzyż i diabeł nie mógł się odczarować. W zamian za uwolnienie Jack zażądał od diabła jeszcze 10 lat życia. Po tym czasie znów diabeł wrócił po jego duszę, a Jack znów sprytnie go złapał w pułapkę. Za uwolnienie tym razem Jack zażądał, by jego dusza nigdy nie trafiła do piekła. Diabeł spełnił warunek co do joty. Jack w końcu umarł z przepicia, za złe uczynki nie mógł trafić do nieba, a piekło też było zamknięte na jego duszę. Od tej pory Jack jest skazany na wieczną tułaczkę między dobrem a złem i nie jest z tego powodu szczęśliwy, zatem uważaj podczas nocnych podróży.

(ubversify)

5

 


6. Malahide Castle

Jest to miejsce, które jest nawiedzone przez tak dużo zjaw, że nie mieszczą się na korytarzach ;) Przez 800-lat historii zamku uzbierało się sporo potępionych dusz.  Jeśli masz ochotę sprawdzić się, odwiedź to miejsce. Co ciekawe, w większości błąkają się tu pogańskie duchy, zatem egzorcyzmy na nic się nie zdają.

(Wikipedia)

6

 

Wybieracie się w któreś z tych miejsc?

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply