Największy drapieżnik Ziemi zagraża tym pięknych duchom lasu!

Niestety, po świecie nie biegają już pegazy ani jednorożce, pozostały nam tylko na kartach bajek. ;) Jedynak nie trzeba czytać baśni, żeby poznać magiczne stworzenia. Bo takimi właśnie są jelenie, które zamieszkują w Seneca Army Depot w stanie Nowy Jork. Te wspaniałe i niezwykłe jelenie upodobały sobie ten teren i tam cieszyła się spokojnym życiem cała ich populacja. 

Jednak po latach spokoju, ich dom jest zagrożony! Terenami na jakich żyją te piękne stworzenia zainteresował się najgorszy drapieżnik na Ziemi – człowiek!Zwierzęta mają białe umaszczenie, przez co są takie niezwykłe.

romulus022109


Zamknięty i opuszczony w 2000 roku obszar około 4 tyś. hektarów stał się domem dla wielu zwierząt, w tym białych jeleni.

Hank at Seneca Army Depot


Zwane również „duchami jeleni” zwierzęta, nie przetrwałyby długo w prawdziwej dziczy, gdyż ich umaszczenie sprawia, że są bardzo łatwym celem dla drapieżników i myśliwych. Dlatego ochrona, jaką mają w rezerwacie jest nieoceniona.

2


Jest to ostatnia znana populacja tego zwierzęcia na Ziemi, w innych częściach świata można spotkać jedynie pojedyncze okazy.

ghost-deer-seneca-depot-3


Magia miejsca może zniknąć, a wraz z nią zwierzęta. Dlaczego? Oczywiście przez ludzi!

ghost-deer-seneca-depot-4a


A zeszłym miesiącu lokalni urzędnicy postanowili wystawić obszar na sprzedaż. Los tych pięknych zwierząt jest zatem w rękach ludzi, którzy kupią ten teren. Jeśli chroniące jej ogrodzenie zniknie, staną się łatwym celem dla łowców i drapieżników.

ghost-deer-seneca-depot-5


Na szczęście sprawą zainteresowały się organizacje dbające o prawa zwierząt, które uświadamiają wszystkim, jak ważne jest to miejsce i te zwierzęta. Oby udało się uratować te piękne duchy!

White-Buck-Closeup


 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply