Krowa pokonała rzeźników! Ważyła 1.4 tony i była za duża, aby ją zabić i zjeść

U zwierząt, tak samo, jak u ludzi można dostrzec gatunki wyróżniające się czymś szczególnym.

Niekiedy rodzą się osobniki posiadające odmienny kolor tęczówek, mające dwa ogony czy dodatkową parę uszów. Zdarza się, że wyróżniają się także rozmiarami, jedne są zbyt małe w porównaniu z osobnikami tego samego gatunku, drugie zbyt duże. Jedne i drugie zwracają ludzką uwagę i stają się obiektami gorących dyskusji. Niektóre wyjątkowe zwierzaki robią nawet kariery w mediach społecznościowych!

Bydło rasy holsztyno-fryzyjskiej charakteryzuje się dość sporymi rozmiarami i czarno-białym umaszczeniem. Od bardzo dawna hoduje się je w celach mlecznych. Australijczyk Geoff Pearson jest dumnym posiadaczem jednej z największych krów na świecie. Jego byk o imieniu Knickers rozmiarami bije na głowę innych przedstawicieli rasy. Wysokość Knickersa w kłębie wynosi ponad 193 centymetry. Zwierzę waży prawie półtorej tony, czyli nieco więcej niż Toyota Corolla!

Został kupiony przez Pearsona siedem lat temu. Miał być „przewodnikiem” stada krów i panować nad rozbrykaną grupą. Osobnik jest wykastrowany i podejrzewa się, że to między innymi mogło się przyczynić do osiągnięcia przez niego tak potężnych rozmiarów. Farmer z Australii posiada ponad 20 tysięcy sztuk bydła i hoduje krowy od lat, jednak takiego osobnika nigdy wcześniej nie widział. Jest z niego dumny i chętnie go pokazuje dziennikarzom.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply