Załóż dziś KONIECZNIE dwie skarpetki nie do pary! Jeśli jeszcze nie wiesz, o co chodzi, zajrzyj tutaj

21 marca świętujemy nie tylko pierwszy dzień kalendarzowej wiosny i Dzień Wagarowicza, ale również Światowy Dzień Zespołu Downa ustanowiony w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa.

Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych. Od kilku lat 21 marca zachęca się ludzi, aby wspierali osoby z trisomią 21 poprzez założenie skarpetek nie do pary.

www.independent.com.mt

Najlepiej, aby skarpetki były w różnych wesołych kolorach. Mogą być w kropki, paski, zygzaki lub jakieś postacie z bajek. Im kolorowej i radośniej, tym lepiej! Organizatorzy akcji zachęcają, aby niedopasowanymi skarpetkami chwalić się w mediach społecznościowych a do zdjęć dołączać hashtag #lotsofsocks. W kampanię coraz chętniej angażują się gwiazdy i celebryci, zamieszczając na swoich profilach fotografie w skarpetkach nie do pary.

www.indiatoday.in

Dlaczego wybrano akurat 21 marca?

Chodzi o to, aby podkreślić wyjątkowość potrójności (trisomii) 21-go chromosomu, która powoduje zespół Downa.

Ostatnio osoby z zespołem Downa wzięły udział w dającej do myślenia kampanii. Przebrali się za dzikie zwierzęta, aby wykrzyczeć światu, że „populacja” osób z trisomią 21 gwałtownie spada. Badania prenatalne dają możliwość wczesnego rozpoznania zespołu Downa. Obecnie coraz więcej kobiet decyduje się na aborcję. Więcej o tej akcji, możecie przeczytać TUTAJ.

https://twitter.com/mrsvecchio
http://extraswiecie.pl

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply